Plusy i minusy sportowego weekendu

Osiągnięcia sportowców z Lubelszczyzny

Plusy

Triumf zapaśników Górnika w Indywidualnym Pucharze Polski

Wolniacy z Łęcznej wygrali dwie kategorie (Tadeusz Kowalski i Krystian Brzozowski), wywalczyli jedno drugie miejsce i pięć trzecich. Poza tym Górnik wygrał zdecydowanie klasyfikację klubową.

Minusy

Porażka występujących w Lidze Mistrzów piłkarek ręcznych Bystrzycy

W trzecim spotkaniu tegorocznej edycji tych rozgrywek występujące w grupie D szczypiornistki lubelskie przegrały na wyjeździe z Ferencvarosem Budapeszt 24:32. Najwięcej bramek Węgierki zdobyły z kontrataków po błędach lublinianek. Po trzech kolejnych porażkach mistrzynie Polski zajmują ostatnie miejsce w grupie.

Przegrana koszykarzy lubelskiego Startu

Występujący w lidze zawodowej czerwono-czarni ulegli w stolicy Polonii Warbud 65:107. Lublinianie zagrali katastrofalnie w obronie. Pokonali u siebie ostatnią w tabeli Spójnię Stargard Szczeciński 74:56. Start miał fatalną pierwszą kwartę, którą przegrał aż 11:32. W zwycięskiej drużynie znakomitą partię rozegrał Eric Elliot.

Porażka koszykarek Meblotapu AZS Chełm

Mimo posiłków zza oceanu chełmianki nie sprostały w Krakowie Wiśle. Drużyna trenera Anatolija Bujalskiego przegrała 70:86. Pewnym usprawiedliwieniem może być to, że obie Amerykanki - Jameelah Trimble i Rita Adams poznały się ze swoimi koleżankami klubowymi dopiero na meczu.

Porażka I-ligowych siatkarzy Avii Świdnik

Świdniczanie nie sprostali na wyjeździe Automarkowi Zduńska Wola. Zespół trenera Krzysztofa Lemieszka przegrał 0:3 i tylko w jednym secie zdołał nawiązać wyrównaną walkę. Po raz kolejny zawodnicy Avii bardzo słabo przyjmowali zagrywkę.