Zapaśnicy powalczą w Bratysławie

Dwóch zawodników stylu wolnego Górnika Łęczna Tadeusz Kowalski i Krystian Brzozowski zwyciężyło w Indywidualnym Pucharze Polski w Krotoszynie. Ta wygrana zapewniła im start w Bratysławie, gdzie na przełomie stycznia i lutego odbędzie się turniej kwalifikacyjny do olimpiady w Atenach
Całe zawody były bardzo udane dla zawodników trenerów Piotra Garbala i Grzegorza Kuleszy. Łęcznianie wygrali dwie kategorie, wywalczyli jedną drugą pozycję oraz pięciokrotnie stanęli na trzecim stopniu podium.

W kat. 60 kg Kowalski pokonał w finale Michała Małkiewicza z Piasta Wola 5:1. Startujący w wadze 74 kg Krystian Brzozowski w walce o pierwsze miejsce bez straty punktu uporał się z Łukaszem Wiechną (ZKS Górażdże). Natomiast w finale kat. 84 kg Piotr Gieral uległ Radosławowi Chorbikowi z Grunwaldu Poznań. Poza tym na trzecich pozycjach uplasowali się: Dawid Baran (kat 55 kg), Paweł Knap (kat. 60 kg), Artur Szeremeta (kat. 74 kg), Marcin Marcinkiewicz (kat. 84 kg) i Tomasz Szewczyk (kat. 120 kg).

W klasyfikacji klubowej najlepszy był Górnik (196 pkt) przed Włókniarzem Łódź (141 pkt) i ZKS Górażdże (116 pkt).