Niebawem ruszy amatorska liga siatkarzy

Po raz 14. w Radomiu zagra liga amatorska siatkarzy. Od dziś do końca miesiąca zapisy przyjmuje organizator rozgrywek, prezes RTKKF Andrzej Jaśkiewicz
Amatorska liga siatkarzy - oprócz piłkarskiej - cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością w środowisku sportowym Radomia. Jest też jedną z najstarszych w kraju. Nie ustępuje poziomem tym, jakie są przeprowadzane w znacznie większych ośrodkach - Katowice, Szczecin, Rzeszów czy Olsztyn. Niewykluczone, że w przyszłości zwycięzcy lig regionalnych będą mieli sposobność spotkać się na forum ogólnopolskim. To z pewnością dodatkowo motywowałoby siatkarzy do jeszcze lepszej gry.

Początek nowej edycji przeprowadzony zostanie systemem zima - jesień i przewidywany jest na początek lutego. - Rozgrywki chcemy zacząć już po feriach - poinformował "Gazetę" prezes RTKKF Radom Andrzej Jaśkiewicz.

W zależności od liczby zgłoszonych zespołów rozpatrywany jest wariant podziału uczestników na dwie grupy. Podobnie jak w latach ubiegłych szczegóły ustalone zostaną na spotkaniu organizacyjnym. - Wiem, że niektórzy mieli uwagi co do regulaminu rozgrywek. Spotkamy się i będzie okazja na ten temat porozmawiać - dodał Jaśkiewicz.

Zapisy przyjmowane są do 30 stycznia w siedzibie RTKKF przy ul Traugutta 62 lub telefonicznie pod nr. 362 19 72 w godz. od 9 do 13.