Naki czwarte w Warszawie

Zespół Naki Olsztyn zajął czwarte miejsce w prestiżowym II Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłkarskim Juniorów o Puchar Prezydenta Warszawy
Impreza odbyła się na warszawskim Bemowie w sali, w której boisko ma wymiary 50 x 90 m i nawierzchnię z tzw. sztuczną trawą. W zawodach wystąpili zawodnicy z rocznika 1986. Wśród nich gracze olsztyńskiego Naki, broniący trzeciego miejsca zdobytego w warszawskim turnieju przed rokiem. Olsztynianie zagrali już bez Arkadiusza Czarneckiego (został piłkarzem Lecha Poznań), Adriana Mierzejewskiego (podpisał kontrakt z Wisłą Płock), Pawła Łukasika (przebywa na zgrupowaniu Kujawiaka Włocławek) i Michała Ruszkiewicza (reprezentant Polski do lat 17 nie zagrał ze względu na kontuzję).

O zwycięstwo rywalizowało 16 drużyn podzielonych na cztery grupy eliminacyjne. Naki trafiło do grupy D z Sandecją Nowy Sącz, Arką Gdynia i Hutnikiem Warszawa. Olsztynianie w dwóch meczach rozpoczynających turniej osiągnęli bezbramkowe remisy z Sandecja i Arką. Aby mieć pewność awansu do półfinału, Naki musiało pokonać w ostatnim meczu Hutnika, który prowadził w grupie z kompletem punktów. Podopieczni trenera Andrzeja Nakielskiego sprostali temu zadaniu, pokonując warszawski zespół 4:0. Naki zajęło drugie miejsce w grupie i razem z Hutnikiem awansowało do czołowej ósemki zawodów.

W półfinałach osiem drużyn podzielono na dwie grupy. Olsztyńska drużyna walczyła o finał razem z Legią I Warszawa, Legią II i Lechem Poznań. Pierwszy mecz z Legią I zakończył się porażką Naki 0:2. - Dziwne, ale z Legią I rozegraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tym turnieju. Straciliśmy jednak przypadkową bramkę po rykoszecie na cztery minuty przed końcem meczu. Chłopcy rzucili się do ataku, by odrobić starty i jak to często bywa, stracili drugą bramkę - opowiada trener Nakielski.

Na szczęście w następnych spotkaniach Naki zremisowało 0:0 z Lechem i wygrało 1:0 z Legią II. Zajmując drugie miejsce w swej grupie, olsztyński zespół uzyskał prawo do gry o trzecie miejsce w turnieju. Przeciwnikiem Naki była Pogoń Siedlce. Mecz, który sędziował Michał Listkiewicz, prezes PZPN-u, był bardzo zacięty i w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 0:0. Doszło do rzutów karnych. - Było aż dziewięć kolejek rzutów karnych. Był taki moment, że Bartek Grygołowicz obronił strzał i mogliśmy skończyć grę. Tak się jednak nie stało i ostatecznie przegraliśmy 5:6 - mówi Andrzej Nakielski.

W finale GKS Katowice po serii rzutów karnych pokonał Legię Warszawa także 6:5. Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Kukliz z Widzewa (5 bramek), a najlepszym piłkarzem Toni Le Hoang z Legii. Natomiast najlepszym bramkarzem został Kamil Ryłka z Naki, który w styczniu ma wyjechać na testy do Lecha Poznań. - Na tytuł ten zasłużył też Bartek Grygołowicz. Kamil i Bartek bronili na zmianę i obaj grali znakomicie. Organizatorzy ustalili, że najlepszym bramkarzem zostanie jeden z nich, ale nie potrafili wskazać, który był lepszy. Kamil wygrał w losowaniu - dodaje trener Naki.

Andrzej Nakielski jest zadowolony z gry prezentowanej przez jego zespół. - Zagraliśmy w teoretycznie słabszym składzie niż przed rokiem, bo nie wystąpili nasi "gwiazdorzy", którzy odeszli do silniejszych klubów. Jednak okazuje się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Zespół zagrał bardzo dobrze, choć w turnieju nie było słabych drużyn i mecze były bardzo wyrównane - powiedział olsztyński szkoleniowiec.

Mecze Naki Olsztyn

Grupa eliminacyjna: Naki - Sandecja Nowy Sącz 0:0, Arka Gdynia - Naki 0:0, Naki - Hutnik Warszawa 4-0

1. Hutnik 63-4
2. Naki 54-0
3. Arka 42-2
4. Sandecja 10-3
Półfinał: Legia I Warszawa - Naki 2:0, Lech Poznań - Naki 0:0, Legia II Warszawa - Naki 0:1

1. Legia I 95-0
2. Naki 41-2
3. Lech 20-1
4. Legia II 10-3
Mecz o 3. miejsce: Naki - Pogoń Siedlce 0-0, rz. karne 5-6Klasyfikacja turnieju

1. GKS Katowice

2. Legia Warszawa

3. Pogoń Siedlce

4. Naki Olsztyn

5. Agrykola Warszawa

6. Lech Poznań

7. Hutnik Warszawa

8. Legia II Warszawa

9. Pogoń Szczecin

10. Hetman Zamość

11. Arka Gdynia

12. Jagiellonia Białystok

13. Juventa Starachowice

14. Widzew Łódź

15. Sandecja Nowy Sącz

16. Polonia Warszawa