I liga koszykówki. Legia bez szans

Koszykarze Turowa Zgorzelec pewnie ograli Legię Warszawa 85:65. Warszawscy koszykarze tylko przez pierwsze 15 minut toczyli wyrównany pojedynek z liderem I ligi
Goście przyjechali do Zgorzelca osłabieni brakiem podstawowego środkowego Krzysztofa Dryi, którego z gry przeciwko Turowowi wyeliminowała kontuzja. W pierwszych minutach mecz był wyrównany. Przełom nastąpił pod koniec drugiej kwarty. W 19. minucie po trafieniu za trzy punkty Grzegorza Mordzaka gospodarze prowadzili już 40:30.

Po przerwie mecz był jednostronny. Gospodarze znacznie poprawili grę w obronie i goście często oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Koszykarze Turowa prowadzili nawet różnicą 25 punktów (79:54).

Legia jest dziewiąta w tabeli pierwszej ligi, z dziewięcioma wygranymi w 17 meczach.

Turów Zgorzelec - Legia Warszawa 85:65. Kwarty: 20:20, 20:12, 22:9, 23:24. Legia: Trojanowski 16, Pacocha 16, Malewski 11, Sulima 7, Stasiak 4, Dębski 3, Błaszczyk 2, Sinielnikow 2, Czubek 0.