Piłkarskie sparingi

W sobotę w pierwszym swoim sparingu piłkarze Gedanii przegrali z pierwszoligowym Lechem Poznań 1:5. W niedzielę na sztucznej murawie AWFiS dwa zwycięskie mecze rozegrała reprezentacja Polski U-17 Michała Globisza.
Piłkarze wicelidera IV ligi Gedanii w pierwszym kontrolnym meczu w 2004 roku zmierzyli się na sztucznej murawie gdańskiego AWFiS z Lechem Poznań. Poznaniacy, w których szeregach zagrało wielu znanych piłkarzy (m.in. Piotr Świerczewski, Waldemar Kryger, zabrakło za to m.in. Piotra Reissa) do przerwy prowadzili już 4:0. Piłkarze Gedanii na śliskiej nawierzchni zbyt często gubili piłkę, pozwalając zawodnikom Kolejorza na wyprowadzanie szybkich kontr. Przy dwóch straconych bramkach niepewnie interweniował bramkarz Kamil Biecke. W drużynie Gedanii zagrało czterech nowych piłkarzy: obrońcy Grzegorz Witt i Sławomir Mazurkiewicz, pomocnik Tomasz Broner oraz napastnik Andrzej Borowski. Honorowego gola dla Gedanii zdobył w drugiej połowie Adam Hering.

W niedzielę dwa mecze na boisku AWFiS wygrali kadrowicze U-17 Michała Globisza. Najpierw 2:0 pokonali swoich rówieśników z Arki Gdynia, a potem Lechię Gdańsk 1:0.

- Grało się bardzo ciężko, było ślisko, jak na lodowisku. Ciężko było utrzymać równowagę, więc co chwilę piłkarze się przewracali - podsumował trener Globisz.

Obecnie na reprezentacyjnych konsultacjach przebywa druga grupa piłkarzy rocznika 1987, mająca już za sobą grę w reprezentacji. Wśród nich jedynym przedstawicielem Pomorza jest bramkarz Bartosz Białkowski z Polonii Elbląg. Drugi bramkarz kadry, lechista Krzysztof Leszek, nie grał z powodu kontuzji stawu kolanowego. Leszka, który jest pierwszym bramkarzem Lechii, w bramce biało-zielonych zastąpił młodszy o rok Marcin Zmiczerewski. Zagrał tak dobrze, że do kadry U-16 postanowił go powołać obserwujący mecz trener tej reprezentacji Andrzej Zamilski.