Świętokrzyscy trzecioligowcy na zgrupowaniach

Z dwoma masażystami oraz psychologiem wyjeżdżają w ponieziałek na obóz do Stróży piłkarze Kolportera Korona
Trener Dariusz Wdowczyk zabiera 26 piłkarzy, w tym Klaudiusza Łatkowskiego z KSZO Ostrowiec, z którego zrezygnowało Zagłębie Sosnowiec, a w piątek 19-etni obrońca otrzymał zgodę KSZO na treningi z kielecką drużyną. Zabraknie pozyskanego niedawno Dariusza Frankiewicza - przebywa z kadrą do lat 18 na turnieju w Moskwie (w pierwszym meczu Polacy przegrali z Rosją 1:3) i do Stróż dojedzie później - oraz Gabriela Salwy, z którego trener Wdowczyk zrezygnował i na razie ma przygotowywać się z drugą drużyną.

Piłkarzami opiekować się będą masażyści Tomasz Mochocki i "wypożyczony" z reprezentacji Polski Marek Gaduła. Nowością będą zajęcia z psychologiem, który będzie zawodnikami w ośrodku im. Ojca Pio. W Stróżach kielczanie przebywać będą aż do 30 stycznia, a dzień później w sobotę w Kielcach zagrają pierwszy sparing z GKS Bełchatów.

Heko bez Treli

20 zawodników Heko Czermno przygotowuje się od niedzieli w Ustce. Nie ma z nimi Krzysztofa Treli, którego jego poprzedni klub Pogoń Staszów nie chce zwolnić. - Dowiedział się, że jeśli pojedzie z nami na obóz, to zostanie zawieszony. Nie rozumiem tego, bo Pogoń ma wobec niego zaległości, a u nas ma on już uzgodnione warunki gry - powiedział Zbigniew Karbownik, trener beniaminka. Z podobnego powodu do Ustki nie pojechał młody zawodnik Neptuna Końskie Paweł Majchrzak, który trenował w Czermnie w minionym tygodniu. - Chcą na nim dużo zarobić i na razie musi trenować z naszymi juniorami - dodał Karbownik. Nową twarzą jest tylko przebywający na testach Piotr Broszkowski, napastnik Tura Turek. Heko w Ustce będzie do 28 stycznia. W sobotę zagra sparing z Gryfem Słupsk, a w niedzielę weźmie udział w turnieju halowym z udziałem pomorskich czwartoligowców.