Bokser Victorii Jaworzno Sławomir Malinowski zajął drugie miejsce w turnieju na Węgrzech

W węgierskim Debreczynie odbył się memoriał Becskaia, międzynarodowy turniej bokserski. Najlepiej z polskich pięściarzy wypadł walczący w kategorii 64 kg zawodnik Victorii Jaworzno Sławomir Malinowski. Polak w drodze do finału zdeklasował swoich rywali. Najpierw pokonał dwóch zawodników gospodarzy. Tomas Pekanos został poddany przez sędziego w drugiej rundzie, a Zold Ferenc w trzeciej. W półfinale nasz bokser nie dał szans Macedończykowi Pintye Szablocsowi, wygrywając w trzeciej rundzie przez rsc. W finale po zaciętym pojedynku najlepszy obecnie śląski bokser uległ 35:45 Brunetowi Zamorano. Kubańczyk od kilku lat występuje w barwach Włoch.

Turniej w Debreczynie był jednym z etapów wyłonienia kadry, która w drugiej połowie lutego wystartuje w chorwackiej Puli na mistrzostwach Europy.