PZU AZS Olsztyn - Gwardia 3:0

SIATKÓWKA. W Olsztynie sensacji nie było. Gwardia przegrała z faworyzowanym PZU AZS-em w trzech setach.
Pierwszy i drugi set były niemalże identyczne. Gwardia utrzymywała kontakt punktowy przez znaczną część partii. Dopiero w końcówce, gdy trener AZS-u Grzegorz Ryś na boisko wprowadzał Papke i Zagumnego, olsztyniacy odskakiwali na 4-5 punktów. W drugim secie kapitalnie spisywał się Mark Siebeck. Niemiec w barwach PZU AZS, kilkakrotnie dostając bardzo trudną piłkę, niekonwencjonalnymi zagraniami zdobywał punkty dla swojego zespołu, jednocześnie ośmieszając wręcz wrocławskich siatkarzy. Zespół trenera Rysia zaskoczył również Gwardię kombinacyjną grą.

Wrocławianie mimo dwóch przegranych setów starali się walczyć, próbując urwać AZS-owi przynajmniej jednego seta. Ale pomysłów na grę wystarczyło im tylko do połowy trzeciej partii. Zespół PZU AZS za sprawą atomowych ataków Pawła Papke (zdobywał decydujące punkty we wszystkich setach), skutecznych bloków środkowych, dość łatwo odskoczył na bezpieczny dystans punktowy.

PZU AZS Olsztyn - Gwardia Wrocław 3:0 (25:20, 25:21, 25:20).

PZU AZS: Kowalczyk, Szyszko, Śmigiel, Kurian, Kadziewicz, Siebeck, Kuciński (libero) oraz Papke, Zagumny, Poskrobko, Grzyb.

Gwardia: Kruk, Krupnik, Żurawski, Jarosz, Kmet, Żywołożnyj, Górnik (libero) oraz Jarząbski, Szczurowski, Gulczyński, Dutkiewicz.

Pozostałe wyniki 11. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki: KP Polska Energia Sosnowiec - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:19, 26:24); KS Ivett Jastrzębie Borynia - NKS Nysa 3:0 (25:23, 25:20, 25:15); Pamapol AZS Częstochowa - Mostostal-Azoty Kędzierzyn 3:2 (25:18, 19:25, 21:25, 25:18, 15:9); Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawa 3:0 (25:20, 25:20, 25:23).