Zwycięstwo AZS/UMK w Poznaniu

Aż 74 przewinienia - po dziewięć zawodniczek obu zespołów musiało opuścić parkiet. Mecz między poznańskim MUKS a toruńskim AZS/UMK był prawdziwą bitwą na parkiecie.

Torunianki zapewniły sobie zwycięstwo nad jednym z najsłabszych zespołów ligi już w pierwszej połowie, bo w drugiej tylko skutecznie broniły się przed pościgiem poznanianek. Znakomicie zaprezentowały się w inauguracyjnej kwarcie, gdy pozwoliły gospodyniom na tylko dwie skuteczne akcje z gry - pozostałe punkty MUKS zdobył z rzutów osobistych. - Nie mogły się przebić pod nasz kosz - pochwalił się trener Maciej Broczek. Jednak im bliżej było końca spotkania tym większy był chaos na parkiecie. Sędziowie pozwalali na brutalną grę, w której zdecydowanie lepiej czuły się poznanianki. - Niepotrzebnie moje zawodniczki dały się sprowokować do takiego stylu - ocenił szkoleniowiec.

Błyskawicznie posypały się też przewinienia. Wśród gospodyń parkiet musiało opuścić pięć koszykarek, a w ekipie toruńskiej tylko jedna mniej. Absencja podstawowych zawodniczek wyszła na dobre ekipie z Wielkopolski. - W naszej drużynie nie sprawdziły się rezerwy. Po tym jak już spadły z parkietu te najbardziej doświadczone zawodniczki, rywalki wpuściły młodzież, nawet kadetki. I były lepsze od naszych dziewczyn, dlatego doszło do dramatycznej końcówki - ocenił Broczek.

W ostatniej minucie przy trzypunktowym prowadzeniu AZS/UMK (91:88) poznanianki aż trzy razy ponawiały ostatnią akcję w meczu. Dwa razy próbowały trafić za trzy punkty, później też miały okazję do dobitki spod kosza. Nie udało im się jednak zdobyć punktów, a torunianki odniosły szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich meczach.

MUKS Poznań 88

AZS/UMK Toruń 91

Kwarty: 15:28, 21:19, 26:27, 26:17

AZS/UMK: Sowińska - Broczek 37 (2), Zawadka 17 (1), Rumińska 14 (2), Maksel 8, M. Wiśniewska 7 (1) oraz Nijaki 7 (1), Zaniewska 1, A. Wiśniewska 0, Czajkowska 0.

Pozostałe wyniki: AZS Gorzów - AZS Jelenia Góra 72:50, Wisła II Kraków - AZS Wrocław 57:65, MOS Wrocław - Tęcza Leszno 90:89, Włókniarz Białystok - Gedania Gdańsk 72:55, SMS Warszawa - Filar Sosnowiec 98:52, Widzew Łódź - Unia Swarzędz 43:76