Piłkarze Stali Rzeszów wyjeżdżają na obóz treningowy do Tomaszowa

W okresie przygotowawczym stalowcy rozegrają dziewięć sparingów
Na obóz ze Stalą pojadą już dwaj nowi piłkarze jedenastki z Hetmańskiej Bogusław Sierżęga z Polonii Przemyśl i Dariusz Papierz z Pogoni Staszów. - Na razie pracujemy nad siłą i wytrzymałością, bliżej rundy wiosennej przyjdzie czas na szybkość, technikę i taktykę - mówi trener Stali Rzeszów Ryszard Kuźma.

Stal w okresie przygotowawczym zaplanowała dwa obozy. Po przyjeździe z Tomaszowa drużyna będzie trenować na własnych obiektach do 14 lutego kiedy wyjedzie na zgrupowanie do Straszęcina.

Na razie zespół opuścili dwaj piłkarze: Krzysztof Domin i Tomasz Walat. Obaj trenują z Tomasovią, której opiekunem jest rzeszowski trener Tomasz Orłowski.

Po poważnych kontuzjach nareszcie do gry wracają doświadczony Krzysztof Nalepka i młody utalentowany Sławomir Szeliga. Obaj podjęli już indywidualne treningi. - Muszą wiele nadrobić bo leczenie ich kontuzji trwało bardzo długo. Mamy nadzieję, że do rundy wiosennej będą gotowi do gry - dodaje Ryszard Kuźma.

Działacze i trenerzy Stali zaplanowali w okresie przygotowań 9 meczów sparingowych. Są jednak dwie niewiadome. Pod znakiem zapytania stoi ewentualny mecz KSZO Ostrowiec i na razie nie wyznaczono miejsc rozgrywania poszczególnych sparingów. - O tym zadecydujemy przed samymi meczami. Oczywiście głównym czynnikiem decydującym o miejscu rozgrywania sparingów będzie stan boisk - mówi Wiesław Dulski, kierownik drużyny Stali.

Sparingi Stali

* 31 stycznia - Pogoń Leżajsk

* 7 lutego - Piast Gliwice

* 11 lutego - KSZO

* 14 lutego - Zagłębie Sosnowiec

* 17 lutego - Radomsko

* 19 lutego - Hetman Zamość

* 21 lutego - Hutnik Kraków

* 28 lutego - Tłoki Gorzyce

* 6 marca - Motor Lublin.

Na razie rzeszowianie skonfrontowali swoje umiejętności z rywalami podczas halowego turnieju zorganizowanego przez Stal i Rzeszowski Podokręg ZPN w hali na Podpromiu. Uczestniczyły w nim: Heko Czermno, Hetman Zamość, Stal Mielec i gospodarze. Pierwszy zespół Stali Rzeszów wygrał zawody w meczu finałowym pokonując w rzutach karnych rewelacyjnie spisującego się IV-ligowca - Stal I Mielec. Druga drużyna Stali zajęła czwarte miejsce ulegając w karnych Hetmanowi I.

Rafał Pomianek najlepszy

W plebiscycie na najlepszego piłkarza Stali w rundzie jesiennej zorganizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sekcji Piłki Nożnej Stali Rzeszów najwięcej głosów otrzymał bramkarz Rafał Pomianek (37 procent głosów). Rafał wyprzedził kapitana drużyny Pawła Kloca (12 procent) i Konrada Janika (11 procent).

Więcej informacji o plebiscycie na stronie internetowej Stali: www.pilka.stal.rzeszow.pl

Co słychać w Kolporterze

Przed sezonem zdecydowanym faworytem rozgrywek III ligi według większości obserwatorów był Kolporter Korona Kielce. Jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka nie mogą rundy jesiennej zaliczyć do udanych. Zamiast planowanego pierwszego miejsca ze sporym zapasem punktów kielczanie po słabych ostatnich meczach uplasowali się na drugim miejscu. Tuż za Stalą Rzeszów.

W okresie zimowym działacze Kolportera intensywnie poszukują nowych graczy, którzy wzmocnią drużynę na wiosnę. Dotychczas na grę w Kolporterze zdecydowało się pięciu graczy: Piotr Bajera napastnik z Ruchu Chorzów, Rafał Wójcik napastnik z Pogoni Staszów, Dariusz Frankiewicz, 17-letni pomocnik z Igloopolu Dębica oraz Maciej Pastuszka, wychowanek Korony Kielce, który przez pół roku grał w Lechu Poznań, później w Wiśle Płock, a ostatnio w rundzie jesiennej rozegrał 11 spotkań w barwach rewelacji ekstraklasy Górnika Łęczna. Z Kolporterem trenuje także Gabriel Salwa ze Stali StalowaWola, który jednak ostatnie pół roku spędził w USA w jednej z drużyn polonijnych.

Kolportera przed rundą wiosenną opuszczą: Artur Kupiec, Karol Drej i Michał Lech.