SMS II - TKH/Dompol II 5:11 w I lidze hokeja na lodzie

W toruńskiej bramce udanie zadebiutował w środę zaledwie 15-letni Adam Winiarski

Pierwszy skład TKH zastąpi rezerwy w czterech meczach I ligi. Wszystko dlatego, że ekstraklasa pauzuje do końca stycznia, a trener Bogdan Wawrzyński nie chce, by jego podopieczni zgubili dobrą formę. Po wtorkowym zwycięstwie 7:3 dzień później torunianie wypadli bardziej okazale. W składzie zabrakło co prawda środkowego trzeciego ataku Łukasza Chrzanowskiego (z powodu złamanej łyżwy), ale po siedmiu minutach i bramkach Jarosława Dołęgi i Tomasza Nikiela TKH/Dompol prowadził już 4:0.

W drugiej tercji i na początku trzeciej gospodarze nieco odrobili straty, ale pojedynek zakończył się trzema bramkami Piotra Korczaka, Dariusza Chrząstka i Przemysława Bomastka, zdobytymi w ciągu niespełna trzech minut. Wtedy w toruńskiej bramce Łukasza Kiedewicza zastąpił Winiarski, dla którego był to pierwszy mecz w gronie seniorów. - Wypadł bardzo dobrze, przede wszystkim nie wpuścił już żadnej bramki - powiedział kierownik naszej drużyny Wojciech Rydlewski.

W najbliższy weekend torunianie w takim samym składzie podejmą dwukrotnie SMS I Sosnowiec.

Wynik meczu

SMS II SOSNOWIEC - TKH/DOMPOL II TORUŃ 5:11 (1:5, 3:3, 1:3)

Bramki: 0:1 Dołęga (1.), 0:2 Nikiel (2.), 0:3 Dołęga (6.), 0:4 Nikiel (7.), 1:4 Urbanowicz (10.), 1:5 Suchomski (14.), 2:5 Dubel (22.), 2:6 Bomastek (27.), 2:7 Pieczonkin (30.), 2:8 Kiedewicz (32.), 3:8 Skoś (34.), 4:8 Dubel (37.), 5:8 Reszutko (51.), 5:9 Korczak (54.), 5:10 Chrząstek (55.), 5:11 Bomastek (56.)

TKH/Dompol II: Kiedewicz (54. Winiarski) - Gromow, Korczak, Wojtarowicz, Orzeł, Bomastek - Pieczonkin, Chrząstek, Proszkiewicz, Suchomski - Szachniewicz, Janczarek, Nikiel, Kiedewicz