Kompletowanie składu ŁKS

Dariusz Kłus ma zostać w ŁKS następcą Piotra Dudy.
22-letni piłkarz jest wychowankiem GKS Jastrzębie Zdrój, skąd trafił do Odry Wodzisław. W ekstraklasie rozegrał 26 spotkań i zdobył jednego gola. Według trenera Wojciecha Boreckiego jest on idealnym kandydatem na środkowego obrońcę. - Karierę Darka śledzę od dawna, dlatego będzie wartościowym wzmocnieniem - tłumaczy szkoleniowiec. Kłus ma być następcą Piotra Dudy, który odszedł do Wisły Płock.

Obrońca z Wodzisławia jest drugim nowym piłkarzem, który dołączył do łódzkiego zespołu w czasie zgrupowania w Wiśle. Pierwszym był pomocnik Pogoni Szczecin Michał Godras. Trener Borecki ma teraz do dyspozycji 20 zawodników. Nieaktualne jest pozyskanie Kameruńczyka Ferdinanda Chi-Fona, który pojechał na testy Polonii Warszawa.

W ŁKS liczą na zmianę regulaminu rozgrywek w I i II lidze. Borecki uważa, że jeśli PZPN przychyli się do propozycji klubów i z drugiej ligi spadać będą tylko dwa zespoły, Kłus będzie ostatnim zawodnikiem, którego łodzianie sprowadzą na rundę rewanżową. - Stawiamy na młodych, perspektywicznych zawodników. Ich celem w przyszłym sezonie będzie walka o ekstraklasę - mówi Borecki.