Hokej halowy

Laskarki Pocztowca Poznań zostały wicemistrzyniami Polski.
Pocztowiec jako jedyna drużyna w mistrzostwach odebrała punkty Startowi Brzeziny, remisując 3:3. Mimo tego Start turniej wygrał. Hokeistki Pocztowca zajęły drugie miejsce. Przegrały z Polarem Wrocław 2:3 i zwyciężyły swoje koleżanki z AZS AWF Poznań 5:3. Najlepszą strzelczynią turnieju była Dorota Wybieralska ze Startu Brzeziny. Druga była zawodniczka Polaru Wrocław Joanna Wieloch, a trzecia - poznanianka z Pocztowca Joanna Jóźwiak.

Wicemistrzostwo Polski wśród seniorek to dla Pocztowca znakomity wynik, bo drużynę tworzą juniorki! Zaledwie jedna zawodniczka pięć dni przed drugim turniejem ukończyła 18 lat. Pozostałe są od niej młodsze. - Jest to dla mnie ogromny sukces, bo to pierwszy start naszych dziewcząt w kategorii seniorskiej - powiedział Andrzej Tomczak z Pocztowca. - Pocztowiec kojarzony jest przede wszystkim z sukcesami męskiej drużyny, a ja chciałbym, by się to nieco zmieniło - dodał.

Występ w mistrzostwach Polski seniorek był świetnym sprawdzianem formy laskarek Pocztowca przed dwoma ważnymi imprezami: mistrzostwami Polski juniorek i startem seniorskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy w Padwie. W czempionacie Starego Kontynentu wystąpią bowiem najprawdopodobniej aż trzy zawodniczki Pocztowca: Marlena Rybacha, Joanna Jóźwiak i Lidia Gapik.

Przebywająca na zgrupowaniu w Australii reprezentacja Polski w hokeju na trawie mężczyzn rozegrała cztery towarzyskie mecze z zespołem Nowej Południowej Walii. Polacy dwa spotkania wygrali (7:4 i 3:1), jedno zremisowali (3:3) i jedno przegrali (4:5). Bramki dla Polski zdobywali dotychczas: Zbigniew Juszczak 3, Tomasz Choczaj 2, Tomasz Górny 2, Artur Mikuła 2, Dariusz Małecki 2, Piotr Mikuła, Robert Grotowski, Marcin Grotowski, Sebastian Władysiak, Mirosław Juszczak i Dariusz Rachwalski. Nasza reprezentacja rozegra w Australii jeszcze dwa spotkania w ramach przygotowań do turnieju przedolimpijskiego w Madrycie. Ostatnie, piąte rozegrane zostanie w środę. 19 stycznia Polacy polecą do Nowej Zelandii, gdzie zagrają mecze z reprezentacją tego kraju.