Sport w skrócie

HOKEJ

ComArch Cracovia dwukrotnie rozgromiła we własnej hali Zagłębie Sosnowiec. W sobotę było 18:3 (bramki dla Cracovii: Steblecki 3, Drozdowicz, Gąska, Horny, Malinowski, Ptacek - po 2, Brejta, Csorich, Marcińczak, Pawlik, Urban). A w niedzielę było 10:0 (Gąska i Steblecki po 2 oraz Brejta, Csorich, Drozdowicz, Marcińczak, Horny, Witowski).

LEKKOATLETYKA

Dziewiętnastolatek Marcin Starzak (Wawel Kraków) zajął pierwsze miejsce w skoku w dal podczas halowego mityngu w Brzeszczach ze znakomitym wynikiem 8,01 m.

Adam Kwak (AWF Zakopane) zwyciężył w 18. Międzynarodowym Biegu Dudka. Rywalizację wśród kobiet (IX Memoriał Ewy Dudek) wygrała Maria Legierska z Istebnej. W zawodach wzięło udział 350 zawodników z Polski, Czech i Słowacji.

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

Paweł Zygmunt (Erbet Nowy Sącz-Krynica) zajął 13. miejsce podczas rozgrywanych w Heerenveen (Holandia) mistrzostw Europy w łyżwiarskim wieloboju.

SNOWBOARD

Jagna Kolasińska-Marczułajtis (AZS AWF Kraków-Zakopane) zajęła wczoraj 13. miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata Nokia FIS we francuskim Alpe d'Huez. Dzień wcześniej 33. miejsce zajęła Blanka Isielonis (KKS Kraków), a 41. Małgorzata Kukucz (AZS AWF Kraków-Zakopane).

Mateusz Ligocki (AZS AWF Kraków-Zakopane) zajął czwarte miejsce w konkurencji halfpipe międzynarodowych snowboardowych mistrzostw Korei Południowej w Yongpyong.

SIATKÓWKA

Muszynianka Muszyna przegrała w Bielsku-Białej 0:5 towarzyski pięciosetowy mecz z mistrzyniami Polski - Stalą Bielsko-Biała (25:18, 25:15, 25:15, 25:23, 15:10).