Agra Marioss Opole - Baustal Kraków 4:2

- Wygraliśmy determinacją i wolą walki. Chcemy zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski - mówił po wczorajszej wygranej trener opolskiego zespołu. Opole pokonało lidera tabeli Baustal Kraków
- Szczęśliwy, szczęśliwy, szczęśliwy - tak mogę opowiedzieć o tym, co czuję - powiedział po meczu Jarosław Stelmachowicz, menedżer opolskiej ekipy. - Po przyjściu do nas Marka Grendziaka i Radosława Grądowskiego jesteśmy dużo lepszym zespołem - podkreślił.

I trudno się z nim nie zgodzić. Gospodarze niczym nie ustępowali zespołowi z Krakowa, w którego szeregach jest pięciu kadrowiczów.

Pierwsi bramkę zdobyli opolanie: Dariusz Lubczyński minął dwóch rywali i strzałem po ziemi pokonał Leszka Smagowicza. Chwilę później mógł podwyższyć Grądowski, ale przestrzelił z kilku metrów. Jeszcze przed przerwą goście najpierw wyrównali za sprawą Macieja Bębenka, a później objęli prowadzenie po strzale Krzysztofa Filipczaka.

Po przerwie gospodarze zagrali dużo odważniej. W 29. minucie wyrównał Sławomir Hetmański, a trzy minuty później z dalekiego karnego trzecią bramkę dla Opola zdobył Grendziak.

- Musieliśmy się odkryć, bo nawet remis nas nie urządzał - powiedział po meczu Marek Stępniowski, trener Krakowa. W końcówce spotkania wprowadził lotnego bramkarza, ale jego zespół zamiast strzelić, stracił gola. Strzałem spod własnej bramki czwartego gola zdobył Lubczyński.

- Jestem rozczarowany, ale Opole to bardzo silny rywal, zwłaszcza teraz, po wzmocnieniach, mają bardzo ograną ekipę i na koniec sezonu będą w ścisłej czołówce - ocenił rywali trener Stępniowski. Krakowianie nie mogli pogodzić się z porażką, w końcówce spotkania grali brutalnie, często wdawali się w dyskusje z arbitrami.

- Z Grendziakiem i Grądowskim jesteśmy solidnym zespołem, bardzo dobrze bronił dziś Kazik Kucharski, przebudził się Lubczyński, który urządził sobie kilka rajdów pomiędzy rywalami. Budujemy zespół z myślą o kolejnym sezonie, choć już w tym roku chcemy zdobyć brązowy medal.

Agra Marioss Opole 4 (1)

Baustal Kraków 2 (2)

Opole: Kucharski, Lubczyński, Grądowski, Bryłka, Grendziak, - Sapa, Wróblewski, Ciastko, Hetmański, Łupak,

Kraków: Smagowicz, Filipczak, Marzec, Kusia, Powroźnik, - Stanula, Madejski, Zegarek, Jamróz, Bębenek, Księżyc, Augustyn