CCC Aquapark wygrał z ŁKS-em w Łodzi

Koszykarki CCC Aquaparku Polkowice wręcz zdeklasowały w Łodzi ŁKS! Po tym triumfie polkowiczanki są trzecie w tabeli, ale drugiemu AZS-owi Poznań ustępują jedynie różnicą koszów.

W Łodzi "pękła setka". Zresztą nie pierwszy raz dolnośląskie koszykarki zdobyły w meczu z ŁKS-em ponad sto punktów. Kilka tygodni wcześniej Aquapark wygrał 100:95. Obie drużyny spotkały się też w tak zwanym małym finale, czyli w meczach o trzecie miejsce poprzednich mistrzostw Polski. Łodzianki łatwo wygrały wówczas w trzech spotkaniach. Sobotni pojedynek był więc udanym rewanżem za te spotkania.

Początek nie zapowiadał przegranej gospodyń, i to w takim rozmiarze. Należał do ŁKS: w 7. min po rzucie Daivy Jodeikaite było 12:9, lecz minutę później Aquapark doprowadził do remisu. Przez trzy ostatnie minuty pierwszej kwarty polkowiczanki zdobyły aż 13 punktów, podczas gdy gospodynie zaledwie pięć. W kolejnych odsłonach podopieczne trenera Wojciecha Spisackiego grały dobrze w obronie i utrzymywały wypracowaną przewagę. W 28. min wynosiła ona aż 18 punktów. Wtedy jednak, w ostatniej sekundzie akcji, Alicja Perlińska trafiła za trzy punkty. Po chwili przewaga stopniała do 13 punktów. Ale polkowiczanki nie dały wyprowadzić się z równowagi. Chwilowa euforię rywalek zgasiły rzutami osobistymi Agata Nowacka i Edyta Koryzna.

Polkowiczanki zasłużyły na zwycięstwo. Koncertowo zagrały głównie w ataku, prezentując urozmaicone akcje pozycyjne i kontrataki. Pierwszoplanowymi postaciami w Aquaparku były Ilona Jasnowska oraz Justyna Kłosińska, która w rzutach za dwa punkty miała stuprocentową skuteczność.

ŁKS Lotto - Aquapark Polkowice 87:103

Kwarty:17:25, 23:27, 19:22, 28:29

ŁKS Lotto: Perlińska 22, Kenig 19, Iwliejewa 15, Jodeikaite 14, Skorek 8, Dominauskaite 6, Włodarska 2, Makowska 1, Owczarek, Szymańska.

Aquapark: Jasnowska 20, Kłosińska 20, Marczewska 16, Koryzna 14, Pałka 13, Nowacka 12, Waligórska 6, Stempniewicz 2.

Pozostałe wyniki: PZU Polfa Pabianice - Lotos VBW Clima Gdynia 71:73; Stary Browar AZS Poznań - Ostrovia Ostrów Wlkp. 89:63; Wisła Can-Pack Kraków - Cukierki Odra Brzeg 69:59. Pauzowały: BS Sure Shot Wołomin i Meblotap AZS Chełm