Wyniki I ligi koszykarek

Swoje mecze wygrywały Unia Swarzędz i Tęcza Leszno. Przegrał MUKS Poznań

Unia Swarzędz wystąpiła znów bez kontuzjowanej Ewy Borys - tym razem swarzędzka środkowa zerwała więzadła krzyżowe i jest już po operacji. Na parkiet wróci najwcześniej w przyszłym sezonie. Borys dobrze zastąpiła Danuta Przybylak. Po trzech kwartach Unia wygrywała już 69:35 i jej trener Zbigniew Grześczyk dał szansę gry rezerwowym.

Unia Swarzędz - Wisła II Kraków 84:62

Kwarty: 25:11, 22:15, 22:9, 15:27

Unia: Przybylak 17, Rezler 15 (3x3), Lewandowska 13, Talarczyk 11 (1), Parzymięs 5 oraz Kośmider 11 (1), Jarkowska 5 (1), Żurawska 3, Słomińska 2, Hensler 2, Leporowska 0.

MUKS Poznań nie miał szans w Sosnowcu, skoro trzy jego najbardziej doświadczone zawodniczki (Aleksandra Jabłońska, Jagoda Malendowicz i Małgorzata Łabędzka) trafiły w sumie tylko 4 z 31 rzutów z gry.

Filar Sosnowiec - MUKS Poznań 85:44

Kwarty: 23:12, 20:12, 21:14, 21:6.

MUKS: Skobel 7, Łabędzka 6, Malendowicz 5, Jabłońska 4, Pecold 4 oraz Waśniowska 14, Najtkowska 4, Bździak 0.

Tęcza Leszno po dwóch kwartach wygrywała w Gdańsku z Gedanią już różnicą 19 pkt. Później lepsze były gdańszczanki - na 6. min przed końcem Gedania doprowadziła do wyniku 66:62. - Później rozbiliśmy je kontratakiem - mówił kierownik Tęczy Zbigniew Król. Do końca meczu goście zdobyli 19 pkt, a gospodarze - tylko dwa.

Gedania Gdańsk - Tęcza Leszno 64:85

Kwarty: 17:27, 15:24, 20:8, 12:26)

Tęcza: Andrzejewska 23, Ślotała 17, Krzywicka-Bąba 14, Grześczyk 13, Król 8 oraz Angier 4, Szymaszek 4, Lubak 2.

Inne wyniki: Włókniarz Białystok - AZS Gorzów Wlkp. 61:75, AZS Wrocław - MOS Wrocław 63:66; AZS UMK Toruń - Widzew Łódź 84:52; AZS Jelenia Góra - SMS Warszawa 74:76.