Premier League. Chelsea kupiła Pedro!

Narzekający na brak transferów Jose Mourinho może wreszcie być zadowolony. Chelsea ogłosiła transfer skrzydłowego Barcelony, 28-letniego Pedro. Piłkarz ma kosztować mistrzów Anglii prawie trzydzieści milionów euro.
Jeszcze tydzień temu Pedro rozstrzygnął swoim golem mecz o Superpuchar Europy z Sevillą, ale o jego odejściu było coraz głośniej. W poprzednim sezonie w lidze hiszpańskiej częściej wchodził na boisko z ławki rezerwowej (20 razy) niż w pierwszym składzie. U Luisa Enrique nie miał szans na grę przez doskonałą dyspozycję trio Messi - Suarez - Neymar. Pedro w Barcelonie był od 2004 roku, gdy został pozyskany przez akademię z Teneryfy.

Zainteresowanie 28-letnim Hiszpanem wyrażały inne kluby. Najwięcej mówiło się o kolejnych negocjacjach z Manchesterem United. Louis van Gaal miał jednak po wtorkowym meczu w Lidze Mistrzów poprosić, by dyrektor wykonawczy "Czerwonych Diabłów" Ed Woodward nie podnosił oferty za Pedro. To pozwoliło Chelsea wygrać ten wyścig o podpis skrzydłowego, który dla Barcelony strzelił 99 goli w 321 spotkaniach.

Ważną rolę w przekonywaniu Pedro do podpisania kontraktu z Chelsea mieli odegrać inni Hiszpanie - Victor Valdes i Cesc Fabregas. Pierwszy z nich jest na wylocie z Manchesteru United po konflikcie z van Gaalem, drugi jest jednym z liderów Jose Mourinho, choć na początku sezonu nie prezentuje wysokiej formy. Wobec kłopotów byłego bramkarza Barcelony z holenderskim szkoleniowcem Pedro miał się wahać przy podpisaniu kontraktu. Skorzystała na tym Chelsea, która zapłaciła jego klubowi klauzulę odstępnego i szybko podpisała 4-letni kontrakt ze skrzydłowym. - Cieszę się, że tu jestem i mam szansę na wygrywanie kolejnych tytułów - powiedział Hiszpan oficjalnej stronie Chelsea.