W niedzielę II Turniej Halowy im. dr. Józefa Kality o Puchar Grupy 100 w hali Tomeksu

W hali Tomeksu (ul. Ptaszyckiego 4) zmierzy się pięciu drugoligowców i jeden trzecioligowiec (obrońca tytułu Sandecja Nowy Sącz). Powalczą o Puchar Grupy 100.
W zeszłym roku kibice mogli wchodzić tylko na podstawie zaproszeń, a to ze względu na ograniczenia związane z przepisami o imprezach masowych (do 300 osób). Teraz organizującym turniej działaczom Grupy 100 udało się uzyskać zgodę na wpuszczenie 700 kibiców. - Liczymy, że turniej będzie udany i na stałe zagości w kalendarzu "Pasiackich" imprez, takich jak choćby trening noworoczny - mówi Dariusz Mróz, prezes Grupy 100.

Fani "biało-czerwonych" będą mieli okazję, by lepiej przyjrzeć się umiejętnościom pozyskanych zawodników - Marcina Bojarskiego, Krzysztofa Przytuły, Stanisława Wróbla i Karola Piątka. - Nie będziemy przesadzać z uroczystą prezentacją, bo przecież oni już są graczami Cracovii i byli wcześniej przedstawiani - tłumaczy Mróz. Z ekipą ŁKS-u przyjedzie wychowanek Cracovii Paweł Szwajdych. Z działaczami z Łodzi "Pasy" będą dogrywać szczegóły w sprawie jego wypożyczenia do ŁKS-u.

Organizatorzy przygotowali puchary dla wszystkich uczestników, a także statuetki dla najlepszego bramkarza, strzelca i gracza z pola. W zeszłym roku w tych kategoriach triumfowali Jarosław Palej (bramkarz Unii Tarnów) i Janusz Świerad (Sandecja, gracz z pola). Najlepszymi strzelcami zostali Świerad, Tomasz Połomski (Skawinka) i napastnik "Pasów" Piotr Bania (po cztery bramki).

- Ten turniej ma być formą zabawy i elementem przygotowań do sezonu - wyjaśnia Mróz. - Ale nie ukrywam, że liczymy na końcowy sukces i finałowy rewanż z Sandecją - kończy szef Grupy 100.

Patron turnieju dr Józef Kalita był wieloletnim prezesem Cracovii.

Program turnieju

g. 12 - otwarcie

g. 12.10 - mecz Sandecja - Piast Gliwice (grupa B)

g. 12.40 - Cracovia - Tłoki Gorzyce (grupa A)

g. 13.10 - Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja (B)

g. 13.40 - Tłoki - ŁKS Łódź (A)

g. 14.10 - Piast - Podbeskidzie (B)

g. 14.40 - Cracovia - ŁKS (A)

g. 15.10 - mecz o 5. miejsce

g. 15.40 - I półfinał

g. 16.10 - II półfinał

g. 16.40 - mecz o 3. miejsce

g. 17.10 - finał