Turniej noworoczny w Suwałkach

Gwiazdy polskiej piłki nożnej zaprezentują się dziś w Suwałkach w organizowanym już po raz ósmy Noworocznym Halowym Turnieju, z którego dochód zostanie przekazany na cele charytatywne
W rywalizacji sportowej, która przy okazji takich imprez schodzi na plan drugi, tradycyjnie wezmą udział cztery zespoły.

- Jak zwykle zagrają w nich oldboje powyżej 35 lat - mówi Dariusz Drażba, jeden z organizatorów turnieju, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni Razem" w województwie. - Jedno jest pewne, w tym roku gwiazdy nam dopiszą.

W drużynie Gwiazd zagrają przedstawiciele Małopolski i Wybrzeża. Ci pierwsi w przeszłości występowali m.in. w Wiśle Kraków: Zdzisław Kapka, Marek Kusto, Andrzej Iwan (trzykrotny mistrz kraju z Górnikiem Zabrze) i Kazimierz Kmiecik. Byli gracze m.in. Bałtyku Gdynia, którzy zawitają do Suwałk, to: Andrzej Zgutczyński (dwukrotny mistrz Polski z Górnikiem, król strzelców polskiej ekstraklasy w 1986 r.) oraz jego brat Dariusz, Tomasz Korynt i Andrzej Czyżniewski.

Znanych nazwisk nie zabraknie w trzech pozostałych zespołach. W ekipie Canal+ pokażą się Jacek Bednarz i Jacek Ziobro. W drużynie sponsorów towarzystwa Sprawni Razem zaprezentują się piłkarze Jagiellonii z jej najlepszych czasów: bracia Bayerowie - Dariusz i Jacek, Mariusz Lisowski oraz Dariusz Czykier. Zespół Prezydenta Suwałk będą wspierać byli zawodnicy Wigier, później także trenerzy, jak: Henryk Śliwiński i Romuald Wiszniewski.

Opiekunem Gwiazd ma być legenda polskiego futbolu - Kazimierz Górski. Do Suwałk przyjedzie wraz z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Michałem Listkiewiczem, który ma pełnić rolę sędziego głównego turnieju.

Dodatkową atrakcją dla publiczności, która odwiedzi halę Ośrodka Sportu i Rekreacji, będą organizowane w przerwach między meczami aukcje pamiątek piłkarskich. Kibice mogą nabyć m.in. koszulki Mirosława Szymkowiaka, Macieja Żurawskiego, Arkadiusza Głowackiego, Grzegorza Rasiaka, oczywiście z autografami, oraz piłki z podpisami zawodników Wisły i Legii Warszawa.

Dochód z imprezy zasili konta Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego "Sprawni Razem" oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Suwałkach.