Powołanie do kadry do lat 18 dla piłkarza Kolportera Korona

Dariusz Frankiewicz, nowy nabytek Kolportera Korona Kielce, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 18 na towarzyski turniej, który w styczniu odbędzie się w Moskwie
W turnieju im. Granatkina oprócz reprezentacji Polski i gospodarzy Rosji zagrają jeszcze Uzbekistan i Łotwa, z którymi młodzi Polacy w tej kolejności zmierzą się w jednej grupie eliminacyjnej, oraz Ukraina, Litwa, Chiny i Białoruś. Zawody rozgrywane będą od 16 do 26 stycznia na pełnowymiarowych boiskach, ale w hali zbudowanej na olimpiadę w Moskwie w 1980 roku. Powołanie dla Frankiewicza od trenera Dariusza Dziekanowskiego dotarło do kieleckiego klubu okrężną drogą, przez Dębicę.

Faksy poszły

Kielecki klub potwierdził swoje zainteresowanie innym młodzieżowym reprezentantem Polski, utalentowanym obrońcą KSZO Ostrowiec Klaudiuszem Łatkowskim. - O chęci pozyskania tego piłkarza poinformowaliśmy jego menedżera oraz klub z Ostrowca. Poprosiliśmy o podjęcie rozmów w sprawie transferu definitywnego - poinformował Sławomir Sijer, dyrektor Kolportera Korona. Z samym zawodnikiem, który ma też ofertę z Zagłębia Sosnowiec, kontaktowano się telefonicznie. - Sam jeszcze nie wiem, co mam robić. Na razie chyba jako jedyny nie dostałem z KSZO zgody na podjęcie treningów z innym zespołem. Oferty z Kielc i Sosnowca są dla mnie równorzędne - powiedział reprezentant Polski do lat 20. Dla ostrowieckiego klubu to też ostatni dzwonek na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy na transferze Łatkowskiego, bo w czerwcu kończy mu się umowa z KSZO.

Nowy nie dojedzie

Łukasz Kazik, 20-letni napastnik Proszowianki, którego przyjazd na testy do Kielc awizowaliśmy w tym tygodniu, zrezygnował z treningów w Kielcach. - Zadzwonił, że nie czuje się na siłach, by powalczyć o miejsce w składzie w Koronie - powiedział Paweł Wolicki, kierownik druzyny Kolportera Korona.