18. kolejka II ligi koszykarzy

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. II LIGA. Znicz Jarosław po ciężkim boju pokonał w wyjazdowym meczu outsidera z Puław. Zwycięstwa odniosły także drużyny Sokoła Łańcut oraz Polonii Przemyśl.

Mecz ostatniej drużyny w tabeli z pierwszą niespodziewanie był bardzo wyrównany. Jarosławianie co prawda cały czas prowadzili, ale niewielką różnicą punktów. W 37. minucie po celnej dobitce Witalija Kowalenki było 77:74 dla podopiecznych Stanisława Gierczaka, ale miejscowi szybko odpowiedzieli trafieniem z półdystansu. Później trafił Łukasz Pilecki, ale rzutem zza linii 6,25 metrów zrewanżował się Kowalski i na tablicy pojawił się wynik 79:79. Jednak od tego momentu punktowali już jarosławianie: Kolwalenko, Grzegorz Kordas i Pilecki. - Było ciężko, zwłaszcza pod koniec meczu. Moi zawodnicy podświadomie zlekceważyli outsidera rozgrywek, ale wszystko skończyło się szczęśliwie - podsumował występ swoich podopiecznych Stanisław Gierczak.

POGOŃ PUŁAWY 79

ZNICZ JAROSŁAW 84

Kwarty: 20:26, 14:17, 23:24, 22:17.

Pogoń: Szeleźniak 20, Kowalski 19, Piekarski 18, Cwalina 9, Mizerski 8, Kędziora 5, Perkowski 0, Przykaza 0.

Znicz: Kordas 14, Szczotka 4, Fortuna 10 (2), Mikołajko 10, Kowalenko 12 (2) oraz Kamiński 15 (1), Pilecki 7 (1), Belczyk 6, Zalewski 6, Wojtanowicz 0.

Przemyślanie wygrali czwarty mecz z rzędu, ale zwycięstwo nad rezerwami lubelskiego Startu nie przyszło im łatwo. Pierwszą kwartę wygrali co prawda siedmioma oczkami, ale po 20 minutach był remis. Dopiero pod koniec meczu "niedźwiadki" uzyskały większą przewagę. W 35. minucie prowadziły 74:65 i, mimo że cztery minuty później rywale zdołali doprowadzić do stanu 76:73, nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Znakomicie w drużynie Polonii zagrał Daniel Puchalski, który rzucił 32 punkty (26 w drugiej połowie), a ponadto zanotował 10 zbiórek i pięć asyst.

POLONIA PRZEMYŚL 84

START II LUBLIN 78

Kwarty: 26:19, 10:17, 28:24, 20:18.

Polonia: Niemiec 2, Płocica 25 (1), Puchalski 32, Oczkowicz 11 (2), Szkółka 2 oraz Puścizna 0, Sówka 12, Kindlik 0.

Start II: Fijałka 14, Michalak 2, Biliński 10, Pelczar 21 (3), Sikora 12 (1) oraz Ostrowski 19 (1), Bartoszcze 0.

Łańcucianie przez cały czas kontrolowali przebieg meczu, utrzymując bezpieczny dystans punktowy. Miejscowi dopiero na dwie minuty przed końcem meczu zmniejszyli przewagę Sokoła do ośmiu punktów, ale to było wszystko, na co ich było stać.

MCKS CZELADŹ 71

BAFRA SOKÓŁ ŁAŃCUT 81

Kwarty: 14:24, 16:23, 17:17, 24:17.

MCKS: Weselak 23, Stanowski 3, Kokoszka 3, Zmarlak 2, Guzik 16 oraz Dzieciniak 13, Wolnik 2, Służałek 2, Stawarz 2, Chojecki 5, Jajkiewicz 0, Szczubiał 0.

Sokół: Baran 18 (2), Miś 14, Rusin 8, Bielecki 5 (1), Ucinek 4 oraz Koszuta 17 (1), Romanek 8 (1), Wlaź 4, Szymański 3, Podolec 0.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Piotrcovia - Pogoń Prudnik 63:65, Mickiewicz Katowice - Big Star Tychy 89:76, Bobry Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 90:79, Lafarge Kielce - MMKS Dąbrowa Górnicza 81:71, pauzował AZS Radom.