Tenisowa propozycja dla dzieci w wieku 5-10 lat

Tenis ziemny w wykonaniu przedszkolaków? Czemu nie. Częstochowskich rodziców chcą do tego przekonać działacze CzKT Victoria. Klub organizuje szeroką akcję współzawodnictwa w minitenisie tzw. Talentiadę. Obejmie ona dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat. Ruszy lada dzień.
- Dzieci spotykać się będą w szkolnych salach - mówi Mieczysław Jezierski, prezes CzKT. - Oczywiście, nie od razu będą się uganiać z rakietą za piłkami. Zaczniemy od zajęć obejmujących konkurencje sprawnościowe, minigry drużynowe, gry paratenisowe i w końcu tenisowe. Chodzi o to, aby wykorzystać naturalną potrzebę ruchu u dzieci, ułatwiającą rozwój koordynacji ruchowej, tzw. złoty wiek motoryczności.

Zajęcia prowadzone będą w kilkuosobowych grupach i nie dłużej niż godzinę. W sumie dzieci spotykać się będą osiem razy w miesiącu. Koszt nauki wyniesie 50 złotych. - To minimum potrzebne, aby zwróciły się koszty szkolenia i wynajmu sali - dodaje Jezierski. - Może klub będzie musiał trochę dołożyć. Wszystko zależy od zainteresowania. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji. Dzieci na pewno będą się dobrze bawić, a być może będzie to dla nich pierwszy krok w stronę uprawiania tenisa na poważnie.

Chętni mogą się zgłaszać w siedzibie klubu przy ul. 3 Maja 1. Informacje telefoniczne - 374 06 40.

CzKT Victoria prowadzi również szkolenie w grupach zawodniczych. Zajęcia odbywają się pod okiem trenerów Benedykta Kazakina, Łukasza Harciarka, Katarzyny Kokott i Wojciecha Sawickiego. Nowością jest organizowanie ferii zimowych z tenisem i nauką języka angielskiego. Tutaj odpłatność jest wyższa i wynosi 130 złotych miesięcznie.

Uzyskujący najlepsze wyniki zawodnicy mogą liczyć na zakwalifikowanie do grupy sponsorowanej przez firmę Wulkan. Objęci będą opieką merytoryczną przez znanych w kraju szkoleniowców: Barbarę Olszę oraz Grzegorza Gelmudę. W grupie tej znajdują się aktualnie: utalentowany 11-latek Marcel Stach, kadeci Daniel Juszczyk i Łukasz Jamrozik oraz Dominika Koćwin i Marta Jeż, które w kategorii kadetek zakwalifikowały się do ogólnopolskich rozgrywek drużynowych.

- Firmę Wulkan udało nam się nakłonić do współpracy niedawno, ale wiążemy z nią duże nadzieje - podkreśla prezes Jezierski. - Dzięki środkom, jakie otrzymamy, uda nam się zapewnić odpowiednie warunki szkolenia naszym wyróżniającym się zawodnikom. Aby się rozwijać, muszą podróżować po Polsce, grać w różnego rodzaju turniejach. Nie mieliby tego bez pomocy sponsora.