Raport z II-ligowych klubów piłkarskich

Najwartościowsze transfery przeprowadziły jak dotąd Podbeskidzie oraz Cracovia.
Zespół spod Wawelu pozyskał czterech graczy. Każdy z nich jest dobrze znany w piłkarskim światku. Hitem jest sprowadzenie dwóch zawodników z GKS Katowice - Macina Bojarskiego i Stanisława Wróbla. Obaj byli w kręgu zainteresowań wielu pierwszoligowców, ale wybrali Cracovię. W tej sytuacji zespół ten jest jednym z faworytów drugoligowych rozgrywek.

Najhuczniejsze deklaracje składali jak zwykle działacze Pogoni Szczecin, a skończyło się na testach kilku graczy z niższych lig. Całkiem nieźle na tle innych klubów wypadają zespoły z województwa łódzkiego, zwłaszcza Stasiak Opoczno. Trzech zawodników zamierza pozyskać GKS Bełchatów, ale plany transferowe utrzymywane są w tajemnicy. O wiele gorzej wygląda sytuacja w ŁKS. Choć sprowadzono już trzech piłkarzy, żaden z nich nie jest gwarantem skutecznej walki o utrzymanie.

POGOŃ SZCZECIN

Odchodzą: Paweł Drumlak (klub chce rozwiązać z nim kontrakt), Maciej Kaczorowski (GKS Bełchatów), Janusz Dziedzic (chce rozwiązać kontrakt, GKS Bełchatów), Tomasz Kułkiewicz (szuka klubu), Batata (być może do Groclinu Grodzisk Wielkopolski).

W kręgu zainteresowań: Robert Śliwiński (Energetyk Gryfino), Leszek Muskała (Sokół Pyrzyce), Bartosz Fabiniak (Arkonia Szczecin), Jacek Kubicki (Piotrcovia, ostatnio leczył kontuzję), Łukasz Adamski (Błękitni Stargard Szczeciński), Jan Woś, Tomasz Moskała (Groclin, ewentualnie w rozliczeniu za wypożyczenie Bataty). Tradycyjnie już na liście życzeń trenera Bogusława Baniaka jest połowa zawodników z pierwszej i drugiej ligi.

CRACOVIA

Odchodzą: Paweł Szwajdych (ŁKS), Łukasz Kubik (szuka klubu), Andrzej Bednarz (Arka Gdynia), Dariusz Zawadzki (Zagłębie Sosnowiec), Krzysztof Hajduk (Heko Czermno), Tomasz Siemieniec (szuka klubu).

Przychodzą: Karol Piątek (ŁKS), Marcin Bojarski (GKS Katowice), Stanisław Wróbel (GKS Katowice), Krzysztof Przytuła (Szczakowianka Jaworzno).

W kręgu zainteresowań: Mandrin Piegzik (Górnik Zabrze).

RKS RADOMSKO

Odchodzą: Sebastian Tomasiak, Michał Osiński, Sebastian Pluta, Adrian Klepczyński, Marcin Markiewicz (szukają klubów).

W kręgu zainteresowań: Tomasz Żelazowski (KSZO Ostrowiec), Sebastian Nowak (Aluminium Konin) i Robert Rosiński (SV Meppen).

ZAGŁĘBIE LUBIN

Odchodzą: Krzysztof Kaźmierczak (nie chce przedłużyć kontraktu), Ireneusz Kowalski (chce wyjechać do Niemiec).

W kręgu zainteresowań: piłkarze z Chorwacji.

GKS BEŁCHATÓW

Odchodzą: Leszek Pokładowski (prawdopodobnie Pogoń Szczecin).

W kręgu zainteresowań: Janusz Dziedzic, Maciej Kaczorowski (Pogoń).

SZCZAKOWIANKA JAWORZNO

Odchodzą: Marek Kubisz (Odra Wodzisław), Janusz Wolański (Górnik Łęczna), Krzysztof Przytuła (Cracovia), Dżenan Hosić (skończył mu się kontrakt), Łukasz Błasiak (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Przychodzą: Piotr Gierczak (Górnik Zabrze).

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Odchodzą: Mariusz Bańkowski, Tomasz Walukiewicz (kluby trzecioligowe)

Przychodzą: Marcin Warakomski (powrót z Finlandii, kiedyś m.in. Dolcan Ząbki i Górnik Łęczna), Piotr Cyniewski (po kontuzji).

W kręgu zainteresowań: Krzysztof Kotorowski (Groclin Grodzisk Wielkopolski, wypożyczony ostatnio do Błękitnych Stargard Szczeciński).

PIAST GLIWICE

Odchodzą: Witold Czekański, Grzegorz Filipowicz, Artur Opeldus, Andrzej Sala.

Przychodzą: Wojciech Kędziora (Carbo Gliwice), Wojciech Korzan (Górnik Łęczna).

W kręgu zainteresowań: Vlado Sladojević, Marcin Chyła (obaj Górnik Zabrze).

TŁOKI GORZYCE

Odchodzą: Marcin Józefowicz (RKS Radomsko), Paweł Jakóbiak.

Przychodzą: Dariusz Solnica (Aluminium Konin), Piotr Bański (KSZO Ostrowiec), Krzysztof Sobieraj (AKS Busko Zdrój), Marek Kusiak (powrót po kontuzji).

W kręgu zainteresowań: Michał Gielarek (Siarka Tarnobrzeg).

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Odchodzą: Tomasz Kazimierowicz, Paweł Stalmach, Damian Zdolski Mariusz Jendryczko, Andrzej Szłapa, Grzegorz Bogdan.

Przychodzą: Sławomir Cienciała (Beskid Skoczów), Marcin Wojciechowski (Warta Poznań), Bogdan Prusek (Groclin Grodzisk Wielkopolski), Marek Matuszek (Ruch Chorzów), Łukasz Błasiak (Szczakowianka Jaworzno).

RUCH CHORZÓW

Odchodzą: Krzysztof Bizacki (Odra Wodzisław), Piotr Bajera (Korona Kielce), Marek Matuszek (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Frantiszek Kundra, Mariusz Masternak (szukają klubów), Marcin Malinowski, Edward Cecot (chcą rozwiązać kontrakty).

Przychodzą: Kamil Loch, Dawid Kurzaczek, Sebastian Skoczylas (powrót po wypożyczeniach).

ŁKS

Odchodzą: Karol Piątek (Cracovia), Rafał Dębiński (Legia II Warszawa), Artur Nabiałek (Kujawiak Włocławek), Piotr Duda (Wisła Płock), Mariusz Zasada (Tur Turek), Kossi Assogba, Kossi Sessou (szukają klubu).

Przychodzą: Sławomir Kułyk (Arka Gdynia), Piotr Orliński (Świt Nowy Dwór), Paweł Szwajdych (Cracovia).

W kręgu zainteresowań: Jerzy Wojnecki (Wisła Płock), Michał Godras (obaj Pogoń Szczecin).

ARKA GDYNIA

Odchodzą: Michał Smarzyński (wyjazd do Rosji), Grzegorz Podstawek (Stasiak Opoczno), Sławomir Kułyk (ŁKS), Jacek Fojna (Aluminium Konin), Robert Bubnowicz (szuka klubu), Maciej Kalkowski (Lechia Gdańsk), Bogusław Lizak (szuka klubu), Łukasz Stasiuk (szuka klubu).

Przychodzą: Andrzej Bednarz (Cracovia).

W kręgu zainteresowań: Marcin Malinowski (Ruch Chorzów), Robert Dymkowski (ostatnio bez klubu), Arkadiusz Aleksander (Śląsk Wrocław), Radosław Bartoszewicz (Olimpia Sztum), Jarosław Krupski (Zagłębie Lubin).

STASIAK OPOCZNO

Odchodzą: Artur Holewiński (Górnik Łęczna), Piotr Bazler (Pelikan Łowicz), Robert Hyży (Tur Turek).

Przychodzą: Adrian Sobczyński, Tomasz Sobczak, Tomasz Dymanowski, Dariusz Pietrasiak (KSZO Ostrowiec), Arkadiusz Maciejewski (Górnik Polkowice), Grzegorz Podstawek (Arka Gdynia).

ALUMINIUM KONIN

Odchodzą: Dariusz Solnica (Tłoki Gorzyce), Sebastian Nowak (RKS Radomsko), Grzegorz Słupecki, Marcin Kiczyński, Jacek Wysocki, Tomasz Nawrot (szukają klubu), Tomasz Witek (Tur Turek).

Przychodzą: Mariusz Wawrów (powrót po kontuzji), Jacek Fojna (Arka Gdynia).

W kręgu zainteresowań: Łukasz Mowlik (Tur Turek), Łukasz Pachulicz (Obra Kościan), Robert Sztandera (Polonia Bytom), Arkadiusz Woźniak (Zawisza Bydgoszcz), Krzysztof Gościniak, Marcin Florek (Warta Poznań), Daniel Banaś (Lotnik Kościelec), Giuseppe Mezzero (Błękitni Psary Polskie), Piotr Cetnarowicz (Krywbas Krzywy Róg, Ukraina), Radosław Bączyk (Sparta Oborniki).

POLAR WROCŁAW

Odchodzą: Tomasz Pawlak (Górnik Polkowice).

Przychodzą: Ireneusz Gortowski (powrót po kontuzji).

W kręgu zainteresowań: Przemysław Boldt (obrońca Widzewa), Marcin Morawski (pomocnik Włókniarza Mirsk, kiedyś Widzew), Grzegorz Faliński, Artur Anioł (Włókniarz Mirsk), Daniel Chęciński (Orzeł Ząbkowice).

KSZO OSTROWIEC

Odchodzą: Tomasz Dymanowski, Dariusz Pietrasiak, Tomasz Sobczak, Adrian Sobczyński (Stasiak Opoczno), Davor Tasić (powrót do Serbii), Piotr Powroźnik, Cezary Czpak (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Jaromir Wieprzęć (Stal Stalowa Wola), Krystian Kanarski, Łukasz Giermasiński, Grzegorz Sykuła.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI

Najbardziej prawdopodobne jest to, że drużyna w ogóle nie przystąpi do rozgrywek.