Kuś już w Hanowerze. Drajer w Świcie albo Widzewie

Marcin Kuś nie pojawił się na pierwszym treningu Polonii w tym roku. Zgodnie z niedzielną informacją "Gazety" przebywa na testach w niemieckim klubie Hannover 96. Z zespołem "Czarnych Koszul" pożegnał się już Marcin Drajer
Kuś do Hannoweru wyleciał w poniedziałek rano. O jego obecności w Niemczech poinformowała oficjalna strona internetowa Hannover 96. 22-letni obrońca jest jednym z dwóch testowanych w tej chwili zawodników. Drugi to reprezentacyjny amerykański pomocnik Clint Mathis.

Polonia wyraziła zgodę na testy medyczne. - O jego umiejętnościach Niemcy już się przekonali - powiedział Konrad Pionkowski z zarządu klubu. 12 stycznia Kuś powinien wrócić do Polski, chyba że do tego czasu Hannover 96 zdecyduje się wypożyczyć albo kupić dwukrotnego reprezentanta Polski. W przypadku transferu definitywnego Polonia żąda za wychowanka 500 tys. euro.

Sam fakt, że Hannover zdecydował się ponownie zaprosić Kusia do siebie, świadczy o tym, że Niemcy są nim poważnie zainteresowani. Piłkarz Polonii był już bowiem na testach w lipcu ubiegłego roku i wtedy doznał urazu, który wyłączył go z gry na pół roku. - Wkrótce przystąpimy do oficjalnych negocjacji. Upoważnienie otrzymał od nas menedżer Jarosław Kołakowski - skomentował Pionkowski.

Najważniejszą przeszkodą może się okazać stan zdrowia Kusia. Czy piłkarz po tak skomplikowanym urazie, nie grając przez pół roku, jest w stanie wrócić do treningów z pełnym obciążeniem, które zresztą w Niemczech będą jeszcze cięższe niż w Polsce? - Marcin nadaje się teraz do normalnych treningów. Jest w pełni zdrowy - powiedział lekarz klubowy "Czarnych Koszul" Dariusz Rusek. - Jego kolano jest w porządku. Wiem o tym dobrze, bo podczas przerwy świąteczno-noworocznej razem trenowaliśmy w lesie pod Olsztynem. Biegaliśmy codziennie na ostro prawie po godzinie. Marcin nie narzekał - mówił obrońca Polonii Rafał Szwed.

Aby do czwartku

Kuś ma przynajmniej do 12 stycznia z głowy problem, co stanie się z Polonią. Przed wczorajszymi zajęciami trener Krzysztof Chrobak poinstruował piłkarzy, aby do czwartku wstrzymali się z wszelkimi decyzjami transferowymi. - Nie wiem, jak zakończą się rozmowy w sprawie przejęcia klubu, ale do tego czasu wszystko się wyjaśni. Takie otrzymałem informacje - mówił Chrobak.

Zdziwiony takim stwierdzeniem był jednak Grzegorz Popielarz, prezes zarządu spółki KSP Polonia dążącej do przejęcia drużyny od dotychczasowego właściciela. - To widocznie jakiś nowy termin podany przez pana Romanowskiego. We wtorek odbędzie się nasza konferencja prasowa. Zapraszam - stwierdził Popielarz.

Piłkarze postanowili czekać jednak do czwartku i sumiennie odbyli pierwszy w tym roku trening (bieg, gimnastyka i rozciąganie). Cierpliwy nie okazał się jedynie Marcin Drajer. Pojawił się rano w klubie, ale tylko po to, aby poinformować, że odchodzi. Nie było również Macieja Michniewicza, ale on zalicza obóz narciarski (jest studentem IV roku katowickiego AWF). - Chcę, by Maciek ukończył studia, dlatego zezwoliłem mu na obóz narciarski. 8 stycznia będzie już z nami - mówił Chrobak.

Wśród 21 zawodników było wczoraj dwóch nowych - obrońca Rafał Chmielewski oraz pomocnik Piotr Włodarski. Chmielewski jest wychowankiem Legii, z którą rozwiązał kontrakt, a przez ostatnie pół roku szukał klubu m.in. w Norwegii (Fredrikstad, Brann). Włodarskiego testował już Orlen Płock.Piłkarze o sytuacji w Polonii

Marcin Drajer

Polonia to temat już dla mnie zamknięty. 31 grudnia skończył mi się kontrakt i nikt nie podjął ze mną rozmów. Skorzystałem więc z oferty Świtu. Byłem dziś na treningu w Nowym Dworze, rozmawiałem z prezesem Szymańskim i będę jeszcze rozmawiał. Mam też propozycję z Widzewa.

Bartosz Tarachulski

Mam prawo być wkurzony. Zawarłem dżentelmeńską umowę z panem Romanowskim. Gram przez pół roku w zamian za to, że odda mi należności sprzed dwóch lat. Bez odsetek, te niech pójdą na jakiś dom dziecka. Pieniędzy nie zobaczyłem, po raz kolejny ktoś sobie żartuje. Mnie z Polonią nigdy nie było pod górkę. Jestem zżyty z tym klubem i chcę dla niego dobrze, ale będę zmuszony do podjęcia jakichś kroków. W każdej chwili mogę odejść. Mam propozycje z trzech klubów I ligi i z zagranicy.

Rafał Szwed

Jestem wolnym zawodnikiem, ale czekam do czwartku. Nie chcę wykonywać nerwowych ruchów. Jestem optymistą, liczę na to, że sytuacja się wyjaśni i rozmowy między spółkami zakończą się pomyślnie. Szkoda, żeby Polonia upadła. Mam propozycje z polskiej ligi i dwie z zagranicy. Menedżer prosił mnie, abym ich nie ujawniał.

Łukasz Jarosiewicz

Zostaję w Polonii, bo mam kontrakt ważny do 2007 roku. Powiem szczerze - chcę tu zostać.Na pierwszym treningu Polonii

Bramkarze: Paweł Kieszek, Robert Sarniak.

Obrońcy: Krzysztof Bąk, Rafał Chmielewski, Antoni Łukasiewicz, Wojciech Musuła, Łukasz Smolarow, Wojciech Szymanek, Rafał Szwed.

Pomocnicy: Paweł Głowacki, Igor Gołaszewski, Dariusz Dźwigała, Łukasz Jarosiewicz, Jarosław Mazurkiewicz, Emil Nowakowski, Piotr Plewnia, Piotr Stokowiec, Piotr Włodarski.

Napastnicy: Patryk Aleksandrowicz, Maciej Nuckowski, Bartosz Tarachulski.Nie pojawili się: Marcin Kuś (wyjazd do Hannover 96), Marcin Drajer (rozpoczął treningi ze Świtem Nowy Dwór), Maciej Michniewicz (zajęcia na AWF), Robert Gubiec (odsunięty do rezerw), Vlado Danilov, Paweł Hajduczek, Mindaugas Maksvitys, Łukasz Woźniak (szukają klubu).

Nowi piłkarze: Chmielewski (bez klubu), Włodarski (Delta Warszawa).