Lotos VBW Clima trenuje już w pełnym składzie

Na poniedziałkowym treningu obecne były już wszystkie koszykarki zespołu mistrza Polski. Nieznacznie zmienił się terminarz gier gdyńskiej drużyny.
Święta i Nowy Rok to czas wolny od treningów i wszelkich sportowych problemów. Trenerzy martwią się jedynie, czy ich zawodnicy zupełnie się w tym okresie nie zapuszczą (nadmierne objadanie się, porzucenie ćwiczeń i biegania) i czy w odpowiednim momencie powrócą do klubów. W Lotosie VBW Clima według wcześniejszych ustaleń jako ostatnia do drużyny dołączyła Amerykanka Chasity Melvin.

Po dwutygodniowej przerwie zespół czeka intensywny tydzień. W czwartek spotkanie w Krakowie z Wisłą, dwa dni później w Pabianicach z Polfą, w końcu 14 stycznia (środa) wyjazdowy pojedynek z Ros Casares Walencja w Eurolidze. Ten ostatni mecz pierwotnie miał się odbyć w czwartek, ale Hiszpanie prosili o przesunięcie terminu. Zamieszanie było także z dwoma wcześniej wspomnianymi spotkaniami w Sharp Torell Basket Lidze. Mecz Lotosu VBW Clima z Polfą miał zostać rozegrany w niedzielę ze względu na planowaną transmisję telewizyjną. Transmisji nie będzie, dlatego pojedynek przeniesiono na sobotę. Z tego też powodu przesunięty został mecz z Wisłą z piątku na czwartek.

LOTOS W STYCZNIU

08. (czwartek) z Wisłą Can Pack w Krakowie

10. (sobota) z PZU Polfą w Pabianicach

14. (środa) z Ros Casares w Walencji

17. (sobota) z CCC Aquapark Polkowice w Gdyni

22. (czwartek) z US Olympic Valenciennes w Gdyni

25. (niedziela) z Cukierkami Odrą w Brzegu

28. (środa) z Gambrinusem w Brnie

31. (sobota) z Meblotapem AZS Chełm w Gdyni