I liga koszykówki: Legia - Viking Gdynia 71:88

Seria pięciu zwycięstw z rzędu koszykarzy Legii została brutalnie przerwana. Nieoczekiwanym pogromcą okazał się Viking Gdynia, który wygrał w Warszawie aż 88:71.
Taki wynik to duża niespodzianka, bo Legia grała ostatnio dobrze, a rywale są o kilka miejsc niżej w tabeli. Gospodarze zagrali osłabieni - podstawowy center Krzysztof Dryja (obchodził wczoraj 30. urodziny) leczy złamany palec u nogi, a rozgrywający Andrzej Sinielnikow jest chory i zagrał tylko kilka minut, ale i tak przez trzy kwarty Legia dotrzymywała kroku rywalom. Katastrofa przydarzyła się w ostatnich dziesięciu minutach (18:34). - To był dramat. Przeciwnikom wychodziło wszystko, nam nic - narzekał drugi trener Legii Robert Chabelski. - Zamiast rzucać z dobrych pozycji szukaliśmy jeszcze lepszych pozycji, a najczęściej kończyło się to stratami.

Najbardziej widoczny był w Legii brak Sinielnikowa, który ostatnio był w dobrej formie. - Andrzej jest liderem zespołu i bez niego drużynie brakowało głowy. Zawodnicy słabo ze sobą współpracowali, a że rywale to doświadczony zespół, to wiedzieli jak nas ograć - komentował Chabelski. - Źle zaczęliśmy ten rok, oby to był nasz najgorszy mecz - dodawał.

Pozytywy pojawiły się za to w kwestiach organizacyjnych. Koszykarze dostali wreszcie należące się im pieniądze. - W tej chwili jesteśmy już na bieżąco z wypłatami, mogę tylko powiedzieć, że dawno nie było trak dobrze - cieszy się Chabelski, który nie ukrywa, że klub rozgląda się za wzmocnieniami. Ponieważ w I lidze nie mogą grać obcokrajowcy, więc Legia będzie próbować pozyskać graczy niechcianych w EBL, albo obcokrajowców z polskim paszportem. - Nazwisk nie podam, ale myślę, że w tym tygodniu wszystko powinno się wyjaśnić - dodał trener.

LEGIA WARSZAWA - VIKING GDYNIA 71:88. Kwarty: 20:18, 16:17, 16:19, 18:34. Legia: Pacocha 17, Leśniak 14, Sulima 13, Stasiak 10, Kozłowski 3 oraz Czubek 6, Trojanowski 4, Malewski 4, Błaszczyk 0, Sinielnikow 0.