AZS UMK TORUŃ - WISŁA II KRAKÓW 61:64

Po serii czterech zwycięstw koszykarki AZS-UMK Toruń przegrały przed własną publicznością z Wisłą II Kraków. O porażce katarzynek zadecydował kiepski środek meczu

Zwykle torunianki traciły dystans do rywalek na początku spotkaniu. We wczorajszym pojedynku w pierwszych minutach nie było źle. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a w 9. minucie po punktach Anny Rumińskiej torunianki wygrywały nawet 14:12. Niestety było to jedyne prowadzenie miejscowych w tym meczu.

Od drugiej kwarty przewaga Wisły II była coraz większa. Nie do zatrzymania była środkowa Paulina Dąbkowska, która wykorzystywała brak na parkiecie kontuzjowanej Agnieszki Meszyńskiej i po kilka razy w każdej akcji dobijała niecelne rzuty koleżanek. W całym meczu zdobyła aż 26 punktów.

W zespole toruńskim słabo grała rozgrywająca Rumińska i Jolanta Sowińska-Broczek, którą jednak usprawiedliwia choroba. - Przez cały tydzień leżałam w łóżku. Wyszłam na parkiet tylko dlatego, że dowiedziałyśmy się, że Wisła przyjedzie w rezerwowym składzie - powiedziała koszykarka.

Szansa na zwycięstwo pojawiła się na chwilę w ostatniej kwarcie. Katarzynki w tej części większość punktów zdobyły z rzutów wolnych (Wisła już po czterech minutach miała pięć przewinień na koncie) i w 35. minucie doprowadziły do remisu 53:53. Krakowianki jednak natychmiast wykorzystały serię strat naszego zespoły i trzy minuty później wygrywały już 62:56.

AZS UMK TORUŃ - WISŁA II KRAKÓW 61:64 (14:14, 14:19, 10:14, 23:17)

AZS UMK: Maksel 18, Sowińska-Broczek 13 (1), Zawadka 3, Nijaki 9, Rumińska 4 oraz Wiśniewska 11 (1), Dobrzelecka 2, Zaniewska 1

Inne wyniki:

AZS Wrocław - Tęcza Leszno 64:67, AZS Jelenia Góra - MUKS Poznań 103:64, PWSZ Gorzów - Gedania Gdańsk 72:47, Włókniarz Białystok - SMS Warszawa 87:78, Filar Sosnowiec - Widzew Łódź 77:57, Unia Swarzędz - MKS MOS Wrocław 76:71