MMKS Dąbrowa Górnicza - Polonia Przemyśl 65:80

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. II LIGA. - Do Dąbrowej jedziemy po zwycięstwo - zapowiadał przed meczem z MMKS trener Polonii Paweł Trojnar. Miał rację. Polonia, która wygrała trzeci mecz z rzędu, pokonała rywala różnicą 15 punktów.

Przemyślanie tylko w pierwszej kwarcie mieli problemy z rywalami. - Niezbyt dobrze graliśmy w obronie - przyznał po meczu trener Polonii Paweł Trojnar. Po 10 minutach na tablicy był wynik 25:12 dla zespołu z Dąbrowy Górniczej. Od drugiej kwarty przemyślanie poprawili grę obronną i jeszcze w pierwszej połowie Polonia wyszła na prowadzenie (38:36).

Po przerwie gra nadal toczyła się pod dyktando polonistów, którzy ostatecznie pokonali rywala różnicą 15 punktów. - Poza pierwszą kwartą nie mam zastrzeżeń do moich podopiecznych - mówił po meczu trener Trojnar.

Warto dodać, że w zespole Polonii po długiej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się Daniel Niemiec. Wychowanek Stali ze Stalowej Woli swój powrót na parkiet może uznać za udany. Zdobył 13 punktów dwukrotnie trafiając zza linii 6,25 metrów.

MMKS DĄBROWA GÓRNICZA 65

POLONIA PRZEMYŚL 80

Kwarty: 25:12, 11:26, 16:20, 13:22.

MMKS: T. Dutkiewicz 8 (1), Zieliński 21 (2), M. Dutkiewicz 7, Lewicki 10, Adamczyk 2 oraz Kloziński 5, Banach 0.

Polonia: Oczkowicz 16 (1), Płocica 24, Kindlik 0, Puchalski 10, Sówka 6 oraz Niemiec 13 (2), Galanty 2, Puścizna 6, Szkółka 3.

Widzów: 100.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Start II - AZS Radom 72:69, Zagłębie - Lafarge 77:87, Big Star - Bobry 82:81, Puławy - Prudnik 56:90, mecz Znicz - MCKS Czeladź zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety Sport", mecz Bafra Sokół - Mickiewicz przełożono na 14 stycznia, pauzowała Piotrcovia.