Kłopoty z przejściem Bartosza Ławy do Kolportera Korona

Jest coraz mniej prawdopodobne, by Bartosz Ława zagrał wiosną w Kolporterze Korona Kielce. Być może w jego miejsce kielecki klub pozyska Macieja Wojtasia z Legii Warszawa.
Dlaczego transfer lewego pomocnika Amiki Wronki może nie dojść do skutku? Bo zawodnik od dłuższego czasu nie kontaktuje się z klubem. - Sytuacja jest trochę dziwna, bo nie mam z nim żadnego kontaktu. Nie wiem, czy rozwiązał kontrakt we Wronkach, czy chce to zrobić, czy nadal chce grać u nas. Nie wiem też, czy w tej sytuacji my jesteśmy nim nadal zainteresowani - stwierdził poirytowany Dariusz Wdowczyk, trener Kolportera Korona. 25-letni Ława uzgodnił już nawet warunki kontraktu w Kielcach, ale by go podpisać, musiałby wcześniej rozwiązać umowę z Amicą, w której od pół roku nie zagrał ani jednego meczu. - Jest okres świąteczny i do rozmów w tej sprawie wrócimy po 5 stycznia - powiedział Marek Pogorzelczyk, kierownik sportowy Amiki. Ale czy w Kielcach działaczom i trenerom starczy cierpliwości, by czekać na Ławę, który w dodatku ma propozycję z pierwszoligowego Górnika Zabrze? - Jeśli go nie będzie, to nic wielkiego się nie stanie. Na tę pozycję będziemy przymierzać Wiktora Karaszenkę czy Przemysława Cichonia, a może nadal Dariusza Mielca - dodał Wdowczyk.

Jak się dowiedzieliśmy, alternatywą dla Ławy może być ściągnięcie do Kolportera Korona Macieja Wojtasia z warszawskiej Legii, co klub ze stolicy już zaproponował. Wojtaś to również lewy pomocnik, wychowanek Legii Chełmża. Ma 23-lata, a na koncie trzy spotkania w ekstraklasie - jedno w barwach klubu ze stolicy i dwa w rundzie jesiennej bieżącego sezonu w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Przed każdym sezonem regularnie rozpoczyna przygotowania z pierwszym zespołem Legii, by potem zostać wypożyczonym np. do Stomilu Olsztyn i właśnie Świtu, ale też najwięcej spotkań rozegrał w rezerwach klubu ze stolicy.

W poniedziałek o godz. 9 kieleccy piłkarze spotykają się po raz pierwszy po zimowej przerwie. Przygotowania z zespołem ma również rozpocząć 17-letni Dariusz Frankiewicz z Igloopolu Dębica, którego, jak już informowaliśmy, Kolporter Korona chce pozyskać, podobnie jak Klaudiusza Łatkowskiego z KSZO Ostrowiec. Rozmowy transferowe w przypadku obu młodzieżowców mają się odbyć w przyszłym tygodniu.