Baran zostanie w Stali

ŻUŻEL. Karol Baran jest coraz bliższy podpisania umowy z rzeszowską drużyną. Stalowcy nadal nie osiągnęli porozumienia ze swoim liderem, Maciejem Kuciapą
Do tej pory kierownictwo Stali Rzeszów nie zdołało przekonać do startów w 2004 roku w swojej drużynie dwójki najlepszych zawodników z minionego sezonu. Maciej Kuciapa najskutecnziejszy polski jeździec I ligi oraz Karol Baran trtafili na listę transferową. Ten pierwszy jest do wzięcia za 80 tys. zł, za drugiego nie trzeba nic płacić rzeszowskiemu klubowi.

We wtorek umowę sponsorską z Katolickim Radiem Via zawarł Karol Baran. Wcześniej mecenat nad 22-letnim rzeszowianinem zdecydowała się objąć firma PPH Anna Makarony Łąckie. Zawarcie tych umów praktycznie przesądza o pozostaniu młodego żużlowca w macierzystym klubie. Umowy warszawskiej - potwierdzającej przynależność klubową, choć nie precyzującej warunków finansowych, jednak jeszcze nie podpisano. Ma to nastąpić w najbliższych dniach.

Teraz uwaga rzeszowskich kibiców skierowana będzie na Macieja Kuciapę. Lider Stali jest kuszony przez klika klubów I ligi i nadal nie osiągnął porozumienia z dotychczasowym klubem. - Obiecywaliśmy Maćkowi, że jeszcze w końcowych dniach 2003 roku przedstawimy mu nowego sponsora. Niestety, nie dotrzymaliśmy terminu - mówi Tadeusz Szylar, prezes sekcji żużlowej Stali Rzeszów. - Tym niemniej ciągle pertraktujemy z trzema firmami. Nie jest to łatwe, ale liczę na pomyślny finał rozmów i wyrozumiałość Maćka - dodaje Szylar.

Przypomnijmy, że zawodnicy wystawieni na liste transferową mogą szukać pracodawców do końca stycznia. Po tym okresie trafią na tak zwaną karencję, co równa się rocznemu zakazowi w startach.

Karnety na sezon 2004

Do 15 stycznia trwa pomocyjna sprzedaż karnetów na wszystkie imprezy żużlowe, których organizatorem w sezonie 2004 będzie Stal Rzeszów:

* tzw. trybuna - 150 (zamiast 200 zł)

* pozostałe miejsca - 100 (150 zł)

* ulgowe - 60 (75 zł)

Karnety są do nabycia w siedzibie ZKS Stal Rzeszów przy ulicy Hetmańskiej 69.