Kandydatury "Gazety" w plebiscycie na najlepszego sportowca regionu

Jak co roku "Gazeta" bierze udział w plebiscycie na najlepszego sportowca 2002 roku w regionie łódzkim, którego organizatorem jest "Dziennik Łódzki - Wiadomości Dnia". Oto nasze propozycje:
1.Aleksandra Urbańczyk (pływanie, MKS Trójka Łódź)

Największa nadzieja polskiego pływania. Brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów oraz czwarta zawodniczka mistrzostw Europy seniorów na krótkim basenie.

2.Tomasz Lisowicz (kolarstwo, Mikomax Browar Staropolski)

Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas.

3. Justyna Mospinek (łucznictwo, Społem)

Pierwsza sportsmenka z województwa łódzkiego, która zapewniła sobie start w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Atenach. Czwarta zawodniczka Pucharze Europy.

4.Sylwia Wlaźlak (koszykówka, PZU Polfa Pabianice)

Wicemistrzyni Polski, najlepsza rozgrywająca w kraju.

5.Krzysztof Hotowski (rugby, Blachy Pruszyński Budowlani)

Reprezentant Polski, wicemistrz Polski.

6.Bartłomiej Bartnicki (zapasy - styl wolny, Włókniarz Łódź)

Pierwszy łodzianin, który wywalczył kwalifikację do olimpiady w Atenach. Wicemistrz Polski w kategorii do 96 kg.

7.Iwona Niedźwiedź (piłka ręczna, Piotrcovia)

Najlepsza zawodniczka drużyny, która po pięciu latach stanęła na podium mistrzostw Polski.

8.Michał Jaworski (zapasy, AKS Piotrków)

Jedna z nielicznych nadziei olimpijskich piotrkowskiego sportu. Mistrz Polski i triumfator Poland Open w kategorii do 74 kg.

9.Adam Perka (piłka wodna, ŁSTW Pocztowiec Uniqua)

Czterokrotny mistrz Polski, reprezentant kraju.

10.Bartłomiej Dąbrowski (tenis, MKT Varitex Łódź)

Dzięki niemu MKT Łódź zdobyło już po raz siódmy drużynowe mistrzostwo Polski. Najlepszy w kraju w grze pojedynczej.