Dwie wielkopolskie siatkarki opuściły zgrupowanie w Szczyrku

Agata Sawicka i Izabela Żebrowska nie pojadą do Baku
Agata Sawicka i Izabela Żebrowska z AZS AWF Poznań opuściły zgrupowanie kadry narodowej Andrzeja Niemczyka w Szczyrku. Obie siatkarki, podobnie jak Anna Chrupek z Muszynianki, nie pojadą na olimpijski turniej kwalifikacyjny do Baku.

Trener Niemczyk uzasadnia ich odesłanie: - Zawodniczki te nie grały u mnie zbyt dużo, a wiem, że ich klub AZS AWF Poznań wystąpi między Świętami i Nowym Rokiem na turnieju w Belgii. Lepiej więc, żeby tam szukały formy.

Przypomnijmy, że z powodu turnieju towarzyskiego w Szwajcarii zgrupowanie w Szczyrku opuszczają zawodniczki Winiar Kalisz - Kamila Frątczak i Maria Liktoras. W ich przypadku jednak nie oznacza to, iż nie polecą do Baku. Niemczyk weźmie je pod uwagę przy ustalaniu 12-osobowego składu na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Atenach.

Agata Sawicka i Izabela Żebrowska wyjechały już ze Szczyrku i - podobnie jak pozostałe zawodniczki - pojechały na Święta do domów (Agata do Łodzi, a Iza do Lublina). Tyle że one na zaplanowany na 27 grudnia towarzyski mecz z Włoszkami już nie wracają. Żebrowska grała już w reprezentacji Polski podczas Pucharu Świata w Japonii. Za to libero Sawicka miała szansę debiutu w kadrze.

Kwalifikacje w Baku rozpoczną się 6 stycznia. Polska zagra kolejno z Rosją, Niemcami i Azerbejdżanem.