Sport w skrócie

WIOŚLARSTWO

HALOWE ŚCIGANIE W WARSZAWIE. Znakomicie spisali się reprezentanci poznańskich klubów w finałowych zawodach 4. Pucharu Polski w wioślarstwie halowym, które rozegrane zostały w Warszawie. Najlepiej wiosłowały poznanianki w jedynkach wagi lekkiej. Wygrała Ilona Mokronowska z Posnanii przed Julią Michalską z Trytona i Magdaleną Kemnitz z Posnanii. W rywalizacji jedynek trzecie miejsce zajęła Anna Łbik z AZS Poznań, córka słynnego dwukrotnego medalisty olimpijskiego z Seulu. W zawodach jedynki wagi ciężkiej Michał Ożóg z KW 04 Poznań był drugi. Wioślarze ścigali się na dystansie 2000 m.

SZACHY

URBAN W WARSZAWIE. Jeden z najlepszych poznańskich szachistów Klaudiusz Urban z Pocztowca Poznań zajął 11. miejsce w prestiżowym 22. Memoriale Stanisława Galikowskiego, który odbył się w Warszawie. Wygrał Ukrainiec reprezentujący barwy Polonii Plus GSM Warszawa Wasilij Iwańczuk. Najlepszym Polakiem był Bartosz Soćko ze stolicy, a Urban był trzecim naszym reprezentantem w tej klasyfikacji.