Porażka CCC Aquaparku

SHARP TORELL BASKET LIGA. - Mój zespół zagrał strasznie nerwowo - komentował sobotnią porażkę CCC Aquaparku z Polfą 63:68 polkowicki trener Wojciech Spisacki. W furię wpadł jednak sam szkoleniowiec. Niezadowolony z decyzji sędziów, rzucał o parkiet tablicą do rozrysowywania akcji i marynarką

Spisacki po raz pierwszy nie wytrzymał w 38. minucie (wówczas CCC Aquapark przegrywał 59:63). Kontratak wyprowadzała rozgrywająca Polfy Sylwia Wlaźlak. Sfaulowała ją Justyna Kłosińska. Sędziowie orzekli, że umyślne, przez co rywalki miały wykonywać dwa rzuty wolne, a następnie rozpoczynać grę z boku. Trener Spisacki nie mógł pogodzić się z tą decyzją. Zaczął wykrzykiwać na sędziów, po czym wściekły cisnął o parkiet tablicą do rozrysowywania akcji zespołu. Ale to nie koniec "popisów" Spisackiego w tym meczu...

Do końca spotkania pozostawało wówczas niecałe półtorej minuty. Polkowiczanki przegrywały 61:64, a akcję przeprowadzały pabianiczanki. Nie trafiły do kosza, ale za to sędziowie zagwizdali faul na Renacie Piestrzyńskiej Edycie Koryznie. Ta decyzja arbitrów znów doprowadziła do wściekłości Spisackiego. Ponownie zaczął głośno ją komentować, po czym znów zademonstrował przed publicznością swoją furię. Tym razem ofiarą padła jego marynarka, którą zdjął i z całej siły rzucił o parkiet. Na to zachowanie trenera natychmiast zareagowali sędziowie, którzy ukarali Spisackiego przewinieniem technicznym. W efekcie rywalki zamiast dwóch rzutów wolnych, miały cztery i do tego piłkę z boku. Renata Piestrzyńska trafiła cztery razy i było po meczu.

Po spotkaniu Spisacki, komentując wydarzenia ostatnich minut, stwierdził: - Nie może w poważnej lidze dochodzić do kabaretów, jakie miały miejsce w końcówce meczu. Polkowicki szkoleniowiec przyznał jednak, że jego drużyna była w sobotę słabsza - Polfa okazała się minimalnie lepsza i wygrała zasłużenie. Mój zespół zagrał za to strasznie nerwowo - mówił po meczu Spisacki. W CCC Aquaparku na swoim poziomie zagrała jedynie Anna Marczewska. Zawiodła natomiast, szczególnie w ataku, Justyna Kłosińska, która zakończyła mecz z zerowym dorobkiem.

CCC Aquapark Polkowice - Polfa Pabianice 63:68. Kwarty: 19:14, 21:25, 8:17, 15:12

CCC: Nowacka 9, Koryzna 9, Jasnowska 14 (1), Marczewska 17, Pałka 5 (1) oraz Waligórska 9 (1), Urban 0, Kłosińska 0.

Polfa: Polakova 13, Wlaźlak 12 (1), Jaroszewicz 9, Piestrzyńska 11 (1), Libicova 1 oraz Trześniewska 16, Lamparska 6 (2), Głaszcz 0.

Pozostałe wyniki: Wołomin - ŁKS 67:104; Lotos - Wisła 76:62; Meblotap - Stary Browar 68:96; pauzowały: Cukierki i Ostrovia.