Siatkarska seria B kobiet: Klęska SPS w Sosnowcu

Nie udało się siatkarkom SPS Politechniki przywieźć punktów z sobotniego meczu w Sosnowcu. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrały z częstochowiankami bez straty seta

W ostatnich dwóch sezonach ligowych częstochowskie studentki regularnie wygrywały pojedynki z sosnowiczankami. Początek sobotniego meczu również wskazywał na to, że seria zwycięstw nie zostanie przerwana: siatkarki SPS rozpoczęły spotkanie niezwykle efektownie i po kwadransie prowadziły już 17:13. Zespół SMS-u nie był w stanie wyprowadzić skutecznego ataku, a jego najgroźniejsza broń - szczelny blok - praktycznie nie istniał. Jednak pod koniec partii zaczęły się problemy. Autowy atak z krótkiej Agnieszki Mortki oraz błędy w przyjęciu zagrywki sprawiły, że kilkupunktowa przewaga podopiecznych trenera Janusza Majkusiaka została zniwelowana do minimum. W końcówce SPS miał co prawda dwie piłki setowe, jednak nie udało się ich skończyć i ta partia zakończyła się zwycięstwem uczennic SMS-u 26:24.

- Głupio przegraliśmy seta - mówi Janusz Majkusiak. - Później drużyna z Sosnowca poszła za ciosem, a z kolei nam nie udało się już przełamać własnej niemocy. Dobrze prezentowaliśmy się w obronie, ale co z tego, skoro nie potrafiliśmy zdobywać punktów z kontrataków.

Kolejne sety przebiegały pod dyktando gospodyń. Częstochowianki jedynie do połowy drugiego i trzeciego seta starały się dotrzymywać kroku rywalkom, później wszystko wracało do smutnej normy i mecz zakończył się porażką 0:3.

SMS PZPS I Sosnowiec - SPS Politechnika Częstochowa 3:0 (27:25, 25:19, 25:19)

SPS: Kowalska, Król, Skorupa, Kasprzyk, Mortka, Węcławek, Kuligowska (l) - Kalinowska, Starzyk, Jabłońska.

Pozostałe wyniki XII kolejki: Calisia Kalisz - Alpat Rumia 3:1, Mazowia Rawa Mazowiecka - Wisła Kraków 3:1, Legionovia Legionowo - Dalin Myślenice 0:3, ŁKS Łódź - Sokół Chorzów 1:3, Sparta Złotów - Piast Szczecin 0:3, Start Łódź - AZS Opole 3:0.