MOS Wrocław - AZS/UMK 81:82

Znakomita passa "Katarzynek" trwa. Toruńskie koszykarki odniosły czwarte z rzędu zwycięstwo - jedynm punktem po dogrywce pokonały wrocławski MOS.
Mecz w stolicy Dolnego Śląska miał być dla torunianek niezbyt trudnym wyzwaniem. Czwarte z rzędu zwycięstwo AZS/UMK przyszło jednak akademiczkom z trudem. Zadecydowały o tym dopiero ostatnie minuty kończącej mecz kwarty. Wcześniej wrocławianki wypracowały przewagę siegającą nawet 10 punktów - w 34 min. prowadziły 61:51. Od tego momentu rozpoczął się okres koncerotowej gry najlepszej na parkiecie Jolanty Sowińskiej - Broczek. Dzięki niej przyjezdne zdobyły doprowadziły do remisu 63:63. W ostatniej minucie gospodynie trafiły z dystansu, ale żona trenera odpowiedziała skutecznym rzutem spod kosza i dodała punkt z linii osobistych. Taką samą akcją odpowiedziały wrocławianki, ale chwilę później trzy punkty zdobyła Elżbieta Zawadka.

W dodatkowym czasie gry torunianki wyszły na prowadzenie 77:76 po akcji Agnieszki Meszyńskiej. W kolejnej akcji skuteczna była Sowińska - Broczek. Koszykarki MOS w odpowiedzili również trafiły, ale trzy punkty z rzędu zdobyła Meszyńska. Rzut rozpaczy Iwony Winnickiej niemal z połowy boiska był celny, ale pozwolił wrocławiankom tylko na zmniejszenie strat do minimum.

- Z wyniku można być zadowolonym, ale grę trzeba koniecznie poprawić - ocenił drugi trener torunianek Tomasz Jaworski. - Dopiero w autobusie zapanowała radość, że wygraliśmy po takim horrorze - dodał.

Wynik meczu

MOS WROCŁAW81
AZS/UMK82
Kwarty: 21:17, 19:19, 17:11, 11:21, dogrywka: 13:14

AZS/UMK: Sowińska - Broczek 37 (2), Maksel 15 (1), Meszyńska 10, Nijaki 8, Zawadka 6 (1) oraz Dobrzelecka 4, Rumińska 2, Zaniewska 0, Karpińska 0, Wiśniewska 0.

Pozostałe wyniki: Tęcza Leszno - Unia Swarzędz 84:62, Widzew Łódź - AZS Jelenia Góra 52:76, MUKS Poznań - Włókniarz Białystok 92:94, SMS Warszawa - AZS Gorzów 78:76, Gedania Gdańsk - AZS Wrocław, Wisła Kraków - Filar Sosnowiec zakończyły się po zamknięciu numery "Gazety".