Sport.pl

STRZELECTWO SPORTOWE. Zawody klasyfikacyjne w Zielonej Górze

Strzelcy PTS Walter zaliczyli kolejny udany start w zawodach rangi ogólnopolskiej. Młodzi reprezentanci rzeszowskiej sekcji uzyskiwali klasy sportowe.
Na turnieju klasyfikacyjnym w strzelaniu z broni pneumatycznej w Zielonej Górze najlepiej spośród rzeszowian zaprezentowała się liderka sekcji Waltera juniorka młodsza Marzena Bułat. Seniorzy i juniorzy biorący udział w zawodach zmagali się ze sobą dwukrotnie. Startując w kategorii K-Pn 40 Marzena Bułat, w pierwszym dniu zdobyła 388 punktów, co w klasyfikacji ogólnej dało jej czwarte miejsce. W drugim dniu Marzena powtórzyła swój wynik i była trzecia. Była to najwyższa lokata zdobyta przez juniorkę młodszą w tych zawodach. Na pochwałę zasługuje także Karolina Palcowska. Trenująca dopiero pół roku i pierwszy raz startująca w zawodach na forum krajowym młodziczka zdobyła 375 i 378 punktów. Dzięki udanemu występowi osiągnęła drugą klasę sportową. To samo udało się Annie Cyrek, która osiągnęła wyniki 363 i 366 punktów.

W kategorii K-Pn60 chłopców rzeszowscy strzelcy osiągali następujące rezultaty: Kacper Kaczmarek 528 i 520 punktów, Michał Zawora 519 i 508 punktów.W kategorii P-Pn60: Mateusz Dązbłarz 519 i 507 punktów, Witold Wilczyński 507 i 516 punktów.

Drugie klasy sportowe osiągnęli także Anna Cyrek i Michał Zawora. Z wyjątkiem Marzeny rzeszowinaie nie zajmowali wysokich pozycji w konfrontacji ze starszymi zawodnikami, ale podsumowanie roku rokuje nadzieje związane z występami strzelców Waltera.