Halowe mistrzostwa Lublina

Piłka nożna. W XII halowych mistrzostwach Lublina rozegrana została ósma kolejka. Na szczycie I ligi bez zmian - prowadzi broniący tytułu Hen Bud wyprzedzając jednym punktem Autolux

Mistrzowie z Hen Budu utrzymali przodownictwo po ciężko wywalczonym zwycięstwie nad Światem Alkoholi 3:2. Wszystkie bramki dla zespołu lidera zdobył Konrad Zieliński. Hen Bud wciąż jest naciskany przez Autolux, który utrzymał dystans jednego punktu. W ósmym meczu druga drużyna w tabeli pokonała zdecydowanie Maro Reklamę 5:0. Świat Alkoholi przegrał dwa ostatnie spotkania - poza porażką z Hen Budem przegrał też 0:4 Autostomą i ma już siedem punktów straty do lidera. W walce o najwyższe lokaty będą się natomiast liczyć zespoły Kulki (wygrał w ostatniej kolejce 2:0 z Lubzelem) i Dukat Service (pokonał 3:2 Autostomę, a zwycięską bramkę strzelił na minutę przed końcem kapitan Dukatu Krystian Sobkowicz), które mają po osiemnaście punktów i tracą trzy punkty do wicelidera. Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki i zapowiada się bardzo zacięta walka o medalowe pozycje.

W II lidze w meczu na szczycie lider Dabo i Aldik podzielili się punktami - 1:1. Do przerwy był wynik bezbramkowy. W drugiej połowie gol Mirosława Ciocha dał prowadzenie Dabo, ale Aldikowi udało się wyrównać dzięki bramce zdobytej przez Daniela Panka na pięć minut przed końcem. Ten remis oznacza pierwsze stracone przez Dabo punkty w rozgrywkach. Wicelider Aldik ma 16 punktów i traci już sześć punktów do Dabo. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje z 15 punktami Polfa

Wyniki spotkań ostatniej kolejki:

Sławinek - Ignaś 2:5, , Podolanka - Sanitas Kalosz 5:3, Aldik - WKS 2:1, Sanitas Kalosz - Pekin 3:0, Zbig Tosz Piwex - Bobi Red 1:6, Autostoma - Świat Alkoholi 4:0, Kulka - Lubzel 2:0, Ducat Service - Maro Reklama 3:0, Polfa - 3 T 4:1, Podolanka - Ryjek 1:4, Autolux Opel - Maro Reklama 5:0, Bobi Red - Selekcja 0:0, Lubzel - UMCS 3:0, Ducat Service - Autostoma 3:2, Hen Bud - Świat Alkoholi 3:2, Plexi Art. - Polfa 1:4, Aldik - Dabo 1:1.

Program najbliższej kolejki - sobota 3 stycznia: Pekin - Polfa (godz. 15.30), Sanitas Kalosz - 3T (16), Ducat Service - Świat Alkoholi (16.30), Sanitas Kalosz - Ignaś (17.05), Autostoma - Maro Reklama (17.35), Zbig Tosz Piwex - Hen Bud (18.10), Autolux - Bobi Red (18.45), WKS - Plexi Art. (19.20), Podolanka - Sławinek (19.50); niedziela 4 stycznia: Podolanka - 3T (15.30), Dabo - WKS (16), Aldik - Sławinek (16.30), Hen Bud - Autolux (17.00), Lubzel - Ducat Service (17.35), Kulka - Autostoma (18.10), Selekcja - Zbig Tosz Piwex (18.45), UMCS - Świat Alkoholi (19.20), Ryjek - Plexi Art. (19.55).