Sport.pl

Zawisza zyskał sponsorów dla dwóch sekcji

Firma Elite Cafe pomoże lekkoatletom, a Gsm system sp z o.o. - sportom gimnastycznym w Zawiszy. To pierwsze takie wsparcie finansowe klubu z ul. Gdańskiej
- Zostało nam jeszcze sześć sekcji. Oby podpisanie tych umów było magnesem dla kolejnych sponsorów - nie kryje dyrektor Zawiszy Marek Lipowski. Dlaczego dwie ogólnopolskie firmy wsparły sport w Zawiszy? - Dotąd zawieraliśmy umowy indywidualne z lekkoatletami. Aby nasz sponsoring był komplementarny, postanowiliśmy inwestować w kluby, imprezy. Wydawanie pieniędzy na sport poprawia wizerunek naszej firmy, patrząc z punktu marketingowego klient dostrzega takie działania - wyjaśniał na wczorajszej konferencji prezes Elite Cafe Sp. z o.o. Jacek Kazimierski. Jego firma wsparła już Wawel Kraków, Sprint Bielsko Biała, a poza Zawiszą zaczyna współpracę z pięcioma kolejnymi klubami. - Nasza firma raczkuje w biznesie i zdecydowała się wspierać taką dyscyplinę, by zachęcić młodzież do uprawiania sportu, do poprawiania sprawności - dodawał natomiast Jarosław Kowalkowski, przedstawiciel prezesa 5pl Gsm system sp. z o.o. Rafała Rasmusa (spółki, reprezentujacej interesy Polskiej Telefonii Cyfrowej).

Elite Cafe w minionym sezonie była pośrednio związana z Zawiszą, poprzez "ściągnięcie" do Grupy Lekkoatletycznej Elite Cafe halowego mistrza świata w siedmioboju Sebastiana Chmary (od 2001 roku) i brązowego medalisty ME w biegu na 110 m ppł Artura Kohutka (od 2003). Dziś Grupa liczy dziewięcioro zawodniczek i zawodników, a sztandarowa postać to mistrz olimpijski, świata i Europy w chodzie Robert Korzeniowski. - Chcieliśmy związać się z Zawiszą na dwa lata, ale Polski Związek Lekkiej Atletyki na to nie pozwala, dlatego nasza współpraca jest na razie jednoroczna. Nie uwzględnialiśmy jednak zależności między kwotą wydaną na najbliższy sezon, a zakładanymi osiągnięciami sportowymi zawiszan - zdradził Kazimierski. Elite Cafe, poza pewną kwotą pieniędzy, funduje dla zawodników sekcji stroje startowe, dresy (także dla grupy trenerów) - na rzeczach będzie widoczne logo firmy. - Wynegocjowaliśmy podwyższenie pierwotnej kwoty od sponsora. I ta "podwyżka" zostanie przeznaczona jako stypendium dla utalentowanej rekordzistki Polski w biegu na 300 metrów Mariki Popowicz - dodał Lipowski. Spośród lekkoatletów Zawiszy głośno w poprzednim tygodniu było o Kohutku i kulomiocie Leszku Śliwie, którzy wrócili z Sycylii ze złotym i brązowym medalem Światowych Igrzysk Wojskowych. - Teraz naszym marzeniem jest start na igrzyskach w Atenach - zapowiadają obaj.

W tym samym czasie co Kohutek i Śliwa, sukces na innej wyspie, Teneryfie osiągały w fitness gimnastycznym Patrycja Knopik i Ewelina Barej. Pierwsza została mistrzynią świata juniorek, druga zajęła czwarte miejsce. - Patrycja jakby zachęciła nas jeszcze bardziej, by inwestować w ten sport oraz akrobatykę i gimnastykę w Zawiszy - żartował Kowalkowski. - My również nie wskazaliśmy, na co mają pójść pieniądze. Działacze dobrze wiedzą, jak je spożytkować, by przykładowo Patrycja kontynuowała sukcesy - dodał Kowalkowski, który zasłaniając się tajemnicą handlową nie zdradził wysokości finansowego wsparcia. Wiadomo tylko, że pieniądze z Gsm system sp. z o.o. pokryją czwartą część rocznego budżetu sekcji sportów gimnastycznych Zawiszy.Liczba Zawiszy

80

tysięcy złotych wyniesie pomoc Elite Cafe na sekcję lekkoatletyczną Zawiszy w sezonie 2004 (w tym sponsorowanie Kohutka w ramach Grupy Elite Cafe)