Miejska Liga Biznesu: Vectra - Beton Stal Płock 11:9 (6:3)

Dla Beton Stalu miał to być rewanż za porażkę z pierwszej rundy. Ale nic z tego. Vectrę poprowadził do zwycięstwa prezes Marek Graczykowski.
Marzenia o udanym rewanżu zdawały się urzeczywistniać od trzeciej minuty, kiedy to Piotr Kuźniarek po akcji z Tomaszem Golatowskim z bliska pokonał Roberta Sobczaka. Zadowoleni z szybkiego prowadzenia gracze Beton Stalu zwolnili i od razu zostali skarceni. Po podaniu Artura Sujka Marek Graczykowski doprowadził do remisu. Nie minęły dwie minuty, gdy efektownym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Zbigniew Grabowski, który zmieścił piłkę między stojącymi w murze rywalami, słupkiem i bramkarzem Dariuszem Malinowskim. Potem wystarczyło podanie Graczykowskiego i Ireneusz Krac podwyższył prowadzenie na 3:1.

Beton Stal próbował zmienić wynik i wreszcie po faulu Janusza Majchrzaka w polu karnym strzał z szóstego metra wykorzystał Jarosław Grzelak. Jednak w 14. min Vectra znów odskoczyła. A festiwal strzelecki zakończył w tej części Graczykowski.

Po zmianie stron Krac zdobył bramkę dla Vectry. Ale Beton Stal nie rezygnował. Najpierw Golatowski wykorzystał rzut karny, a w 25. min podanie Krzysztofa Kozaneckiego. Na koniec skutecznej szarży stalowców strzał Golatowskiego dobił Kuźniarek i remis zdawał się być tuż. Ale nic z tego. Grabowski rozegrał piłkę z Sujką, a ten uderzał już do pustej bramki. W 33. min Rutkowski wykorzystał karnego podyktowanego za faul na Graczykowskim. I już do końca meczu Beton Stal zdobywał kontaktową bramkę, a Vectra odskakiwała.

Vectra - Beton Stal Płock 11:9 (6:3)

Strzelcy

Vectra: Graczykowski (7. i 20.), Krac (11., 15. i 21.), Grabowski (9.), Majchrzak (14. i 35.), Sujka (33. i 37.), Rutkowski (33.)

Beton Stal: Kuźniarek (3., 28. i 34.), Grzelak (13.), Janicki (15. i 36.), Golatowski (22., 25. i 37.)

Składy

Vectra: Sobczak, Sieradzki - Graczykowski, Rutkowski, Grabowski, Krac, Majchrzak, Sujka;

Beton Stal: Malinowski - Janicki, Grzelak, Żurański, Górski, Tarka, Kozanecki, Kuźniarek, Golatowski.