JUDO. Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek

Trzy medale, każdy z innego kruszcu zdobyli reprezentanci Podkarpacia w mistrzostwach Polski, które były równoczesnie turniejem o puchar prezesa Polskiego Związku Judo

Najlepiej spisał się Grzegorz Motowidło z Policyjnego Towarzystwa Sportowego Walter w Rzeszowie. Podopieczny trenera Piotra Majchera (Walter) wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Wychowanka trenera Zbigniewa Motrycza, Dagmara Tronina (Walter) była druga w kategorii do 57 kg. Brązowy medal zdobył Michał Wojciechowski z UKS Piętnastki Krosno prowadzony przez trenera Piotra Drozda.

Bardzo pechowo zakończyła start w Bytomiu broniąca tytułu w kat. do 40 kg Aleksandra Kowal (Piętnastka), która kontrowersyjną decyzją sędziów przegrała pierwszą walkę i odpadła z turnieju.

Finał mistrzostw Polski rozegrano w Bytomiu, a wystartowało w nim ponad 300 dziewcząt i chłopców wyłonionionych w cyklu czterech eliminacji regionalnych.