Wyniki wielkopolskich zespołów w I lidze koszykarek

Unia Swarzędz znów wygrała, ale straciła kolejną kontuzjowaną zawodniczkę - tym razem Katarzynę Jarkowską. Porażki MUKS Poznań i Tęczy Leszno.
W ten weekend została rozegrana 11. kolejka spotkań.

Tydzień temu koszykarkom MUKS Poznań udało się pokonać czołowy zespół ligi SMS Warszawa. W miniony weekend niespodzianki nie było i młode koszykarki MUKS uległy na wyjeździe liderowi rozgrywek. - Mimo przegranej jestem zadowolony z występu. Przez trzy kwarty prowadziliśmy wyrównany bój z kandydatem nr 1 do gry w ekstraklasie - stwierdził trener MUKS Andrzej Jabłoński. - Dopóki moim zawodniczkom starczało młodzieńczej fantazji było nieźle. Potem jednak doświadczenie rywalek wzięło górę. Trener Gorzowa powiedział, że to był ich najlepszy mecz w sezonie - dodał Jabłoński.

AZS Gorzów - MUKS Poznań 73:48

Kwarty: 18:12, 18:13, 16:13, 21:10

MUKS: Budnik 15, Pecold 12, Malendowicz 9, Jabłońska 7, Łabędzka 4, Skobel 1, Jankowiak 0, Bździak 0, Kinas 0.

Pewne zwycięstwo wicelidera tabeli - Unii Swarzędz. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej kwarcie, którą swarzędzanki wygrały bardzo wysoko. - Ani przez moment nasza wygrana nie była zagrożona - stwierdził trener Unii Zbigniew Grześczyk. - W drugiej połowie grały już głównie rezerwowe. Dałem zresztą pograć wszystkim 11 zawodniczkom. Żadna z nich nie była na parkiecie dłużej niż 28 minut - dodał.

Niestety, zespołu ze Swarzędza nadal nie opuszcza pech związany z kontuzjami. Do gry wróciła już podstawowa rozgrywająca Anna Talarczyk, tym razem jednak nieszczęście spotkało Katarzynę Jarkowską. Już po minucie gry zawodniczka Unii skręciła nogę i będzie musiała pauzować. Od początku sezonu groźny uraz kolana leczy jej siostra Joanna. Nadal nie może także grać Ewa Borys. - Już zaczyna powoli trenować z nami. Być może w styczniu będzie gotowa do gry - mówi Grześczyk.

Unia Swarzędz - AZS Wrocław 82:52

Kwarty: 25:6, 19:15, 20:15, 18:16

UNIA: Przybylak 18, Rezler 15, Lewandowska 8, Słomińska 7, Talarczyk 3 oraz Czerniak 13, Parzymięs 11, Żurawska 3, Kośmider 2, Hensler 2, Jarkowska 0.

W Toruniu spotkały się drużyny, które po dziesięciu kolejkach sąsiadowały ze sobą w tabeli. Zawodniczki Eureki były dziewiąte, a leszczynianki z Tęczy - jedno miejsce niżej. Zgodnie z oczekiwaniami pojedynek był wyrównany. Tęcza prowadziła niemal przez cały mecz, ale ani razu jej przewaga nie sięgnęła więcej niż 8 pkt. - Na 4 min przed końcem meczu rywalki wyrównały. Kibice w Toruniu zaczęli szaleć na trybunach, ich doping okazał się skuteczny, bo myśmy się trochę pogubili. Szkoda porażki, bo to był nasz mecz - stwierdził trener Tęczy Marek Czaiński. - Dziewczyny były rozgoryczone porażką. W pierwszej połowie sędziowie odgwizdali nam sześć przewninień, a w ostatnich 5 min - aż 5 fauli - smucił się kierownik leszczyńskiego zespołu Zbigniew Król.

Eureka Toruń - Tęcza Leszno 84:77

Kwarty: 19:28, 21:20, 17:13, 27:16

Tęcza: Angier 22, Lubak 14, Grześczyk 13, Ślotała 11, Andrzejewska 9, Krzywicka-Bąba 6, Król 2.

Pozostałe wyniki: SMS Warszawa - Gedania Gdańsk 81:55, Włókniarz Białystok - Widzew Łódź 70:43, AZS KK Jelenia Góra - Wisła II Kraków 100:41, Filar Sosnowiec - MOS Wrocław 65:53.