Hokeiści Podhala wygrali w Gdańsku 4:2

Na oczach trzech tysięcy widzów i przed kamerami Polsatu Sport ekipa Wojasa/Podhala poradziła sobie w hali Olivii ze Stoczniowcem. Górale umocnili się w ten sposób na drugim miejscu w ekstraklasie.

Podhalanie w I tercji grali za szybko dla stoczniowców. Tempo akcji przyjezdnych było tak wysokie, że gdańscy obrońcy co rusz się gubili. Zbigniew Podlipni mógł dwukrotnie zdobyć gola w 1. min, ale dopiero gdy Michał Smeja stracił krążek, skrzydłowy górali uderzył skutecznie.

"Szarotki" poszły za ciosem. Przy następnej akcji Łukasz Sokół nie obstawił Milana Baranyka, który w sytuacji sam na sam pokonał Tomasza Wawrzkiewicza mocnym strzałem tuż nad lodem. - Sokół mógł go chociaż faulować - denerwował się prezes Stoczniowca Marek Kostecki.

Po szesnastu minutach było 0:3, bo Martin Voznik przeprowadził rajd, a w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zorientował się Michał Radwański, który wepchnął krążek do siatki.

Stoczniowiec próbował atakować, ale gdyby w II tercji goście wykorzystali choć jedną z czterech sytuacji sam na sam (zwłaszcza Dariusz Łyszczarczyk i Jarosław Różański), byłoby po meczu. Tymczasem gdańszczanie wykorzystali podwójne osłabienie nowotarżan: Zdenek Jurasek z bliska położył Rafała Radziszewskiego i trafił do pustej bramki. Kontaktowy gol to efekt kolejnego wykluczenia podhalanina, zagrania Mariusza Justki zza bramki i strzału Andrieja Raszczyńskiego.

Wszystko wyjaśniło się dwie minuty później, gdy Łyszczarczyk popisał się dobitką po strzale Podlipniego.

- Przypieczętowaliśmy tym zwycięstwem pozycję wicelidera w ekstraklasie - cieszył się Zbigniew Podlipni. - Teraz niech się konkurencja za naszymi plecami układa jak chce.

Tercje: 0:3, 1:0, 1:1

Bramki: 0:1 Podlipni (2. Łyszczarczyk), 0:2 Baranyk (3.), 0:3 Radwański (16.), 1:3 Jurasek (40. w podwójnej przewadze), 2:3 Raszczyński (49. Justka w przewadze), 2:4 Łyszczarczyk (51. Podlipni).

Wojas/Podhale: Radziszewski - Sroka, Smreczyński, Radwański, Voznik, Baranyk - Gil, B. Piotrowski, Różański, Koszarek, Ćwikła - Urban, Wilczek, Podlipni, Moskal, Łyszczarczyk.

Sędziował: Włodzimierz Zarodkiewicz. Kary: 8 oraz 10 min. Widzów: 3 000.

Interliga

Tercje: 1:0, 2:2, 0:1

Bramki dla Dworów/Unii: Parzyszek (34. Jaros), Stebnicki (35. L. Laszkiewicz), Jakubik (46. Wołkowicz).