Sygnet dla Jabłońskiego

Mistrz świata w wadze 55 kg Dariusz Jabłoński z chełmskiego Cementu Gryfu Chełm został wyróżniony honorowym pierścieniem olimpijskim i zapaśniczym
Uroczyste wręczenie sygnetu odbyło się w Warszawie. Warto dodać, że zwycięstwo w mistrzostwach świata zapewniło chełmianinowi start na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Jabłoński już się intensywnie się do nich przygotowuje. Do stolicy przybył prosto ze zgrupowania i zaraz po odebraniu wyróżnienia na nie powrócił. Do domu przyjedzie dopiero kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia.

Znane są już gratyfikacje finansowe jakie otrzymają olimpijscy medaliści od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Złoto wyceniono na 120 tys., zdobywca srebra otrzyma 80 tys., a brązu 60 tys. Poza tym nagrody finansowe otrzymają wszyscy, którzy zajmą miejsca punktowane. Za czwartą pozycję przysługuje 20 tys., a za ósmą 6 tys.

Dodatkowo zdobywca tytułu mistrza olimpijskiego w zapasach otrzyma Mercedesa ufundowanego przez grupę działaczy i biznesmenów związanych z tą dyscypliną sportu.