Krótko o sporcie

Piłka nożna

Lepsza Legia. W Płocku odbył się halowy turniej, w którym wystąpili zawodnicy z rocz. 1992 i młodsi. W imprezie wzięło udział osiem ekip. Zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A najlepsza okazała się płocka Wisła. W półfinale nafciarze zmierzyli się z Pogonią Siedlce i zwyciężyli 4:2. W meczu o pierwszą lokatę zagrali z Legią Warszawa, którą w meczu grupowym pokonali 2:1. Niestety tym razem górą byli warszawianie, którzy wygrali 4:1. Najlepszym zawodnikiem w Wiśle był Daniel Łaszkiewicz.

Piłka ręczna

Dwie Jutrzenki. W pojedynku juniorek młodszych Jutrzenki Płock i Jutrzenki Cegłów lepsza była ta pierwsza. Płocczanki zwyciężyły 23:15 (15:8). Najskuteczniejszymi szczypiornistkami w ekipie były Martyna Rupp i Anna Berlińska - po 6 bramek - oraz Aleksandra Frydrysiak - 4 bramki.

Judo

Już jest sukces. Płoccy zawodnicy z nowego klubu Judo-Kano w swoim pierwszym występie zdobyli osiem medali i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji grupowej. Startowali w memoriale im. Aleksandra Leńczuka w Łodzi. Sukces płocczan jest tym większy, że większość z nich to juniorzy, a impreza była przeznaczona dla seniorów. Do wygrania klasyfikacji klubowej Judo-Kano zabrakło tylko trzech punktów. O złote medale postarali się trener płocczan Leszek Jarosiński (kat. 90 kg) i Łukasz Smorzewski (kat 60 kg). O srebro postarali się Marta Chojnoska (kat. 56 kg), Bartek Cichocki (kat. 60 kg) i Paweł Pianowski (kat. 100 kg). Brązowe medale zdobyli Piotr Januszewski (kat. 60 kg), Marcin Baran (kat. 100 kg) oraz Michał Berner (kat. 66 kg).

Podnoszenie ciężarów

Siłaczki z Mazovii. Ekipa Mazovii Ciechanów, prowadzona przez Marka Sachmacińskiego, wywalczyła drużynowy Puchar Polski kobiet. W zawodach w Więcborku wystartowało 10 zespołów. Ciechanowianki zgromadziły na swym koncie 909,3 pkt. według tabeli Sinclaira (punktowały cztery najlepsze zawodniczki). Punkty dla Mazovii zdobyły: Justyna Smosarska 240,9 pkt. za wynik 177,5 kg w dwuboju, Ewa Kuraś 234,2 pkt. za wynik 212,5 kg, Dorota Smosarska 214,5 pkt. za rezultat 160 kg i Justyna Skrzecz 207,6 pkt. za rezultat 135 kg.

Smółka drugi. Podczas I memoriału im. Jacka Gutowskiego rozegranego w Warszawie sztangista ciechanowskiej Mazovii Arkadiusz Smółka zajął drugie miejsce wśród seniorów w klasyfikacji Sinclaira. Zgromadził na swym koncie 419,4 pkt. za wynik 322,5 kg w dwuboju.