Podsumowanie roku sportowego w Lublinie

Urząd Miasta w Lublinie przyznał nagrody za najlepsze osiągnięcia sportowe w 2003 roku. Uroczystość zgodnie z wieloletnią tradycją odbyła się w Trybunale Koronnym
Nagrody zostały przyznane za wyniki osiągnięte w sportach indywidualnych i zespołowych, wyróżnienia otrzymali także trenerzy. Z ludźmi sportu spotkali się - prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski i jego zastępca Wiesław Perdeus, którzy wręczyli tegorocznym laureatom pamiątkowe statuetki i puchary. Najlepsi otrzymali także gratyfikacje finansowe. Wśród najwybitniejszych sportowców naszego miasta znaleźli się: lekkoatleci - Joanna Buza i Grzegorz Sposób, kajakarka Barbara Przybylska, taekwondecy - Joanna Lipa, Małgorzata Rogaczewska, Rafał Gozdalski, pływaczka Paulina Barzycka, kick bokser Jacek Puchacz, niepełnosprawny łucznik Piotr Sawicki i karateczka Izabela Sularz. Wyróżniono także 27 innych zawodników i zawodniczek, których osiągnięcia były nieco mniejsze, ale również znaczące.

Puchary otrzymały także najlepsze kluby. W tym roku były nimi: UTS Orlik, KM Cross, KS Budowlani, Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do, MKS Montex (aktualnie Bystrzyca), TŻ Sipma, MKS Start, ICSiR Start, Lubelski Klub Sportowy Głuchych Spartan, Lubelskie Towarzystwo Lekkoatletyczne i Miejski Szkolny Związek Sportowy.

- Wyniki osiągnięte w tym roku przez naszych zawodników i zawodniczki dają nadzieję, że w roku olimpijskim przynajmniej dwie osoby z naszego miasta pojadą na olimpiadę do Aten - podsumował szef lubelskiego sportu Andrzej Kleczek. - Mam na myśli skoczka wzwyż Grzegorza Sposoba oraz pływaczkę Paulinę Barzycką. Oczywiście nie miałbym nic przeciwko temu, aby do Grecji pojechało więcej lublinian. Jest wielu młodych zawodników, którzy przypuścili szturm na miejsca w czołówce światowej. Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na wyniki piłkarek ręcznych Monteksu, które po raz dziewiąty z rzędu wywalczyły tytuł mistrza Polski. W ich ślady idą młode następczynie z Orlika. Powtórzyli swój sukces sprzed roku mistrzowie Polski w rajdach enduro - motocykliści KM Cross. Myślę, że generalnie był to rok podobny do ubiegłego. Szkoda tylko, że z I ligi zostali wycofani koszykarze AZS.