Puchar Polski w kolarstwie przełajowym

Kolarze przełajowcy walczyli w weekend 6-7 grudniaw dwóch seriach Pucharu Polski.
6 grudnia najlepsi polscy przełajowcy zameldowali się w Tomaszowie Mazowieckim. Na malowniczej, chociaż niezwykle trudnej trasie jak zwykle doskonale radziły sobie reprezentantki częstochowskiego Dospelu Jury: siostry Magdalena i Marlena Pyrgies. W wyścigu kobiet wygrała młodsza Magdalena. Marlena, mimo koszmarnie wyglądającej kraksy, finiszowała na trzeciej pozycji.

- Jestem przekonany, że gdyby nie pech, starsza z sióstr byłaby najlepsza - mówi trener Dariusz Kuroń. - Na szczęście Marlena szybko pozbierała się i mimo bólu walczyła do końca.

Kolejnym reprezentantem Dospelu Jura, który walczył o pucharowe punkty, był Kornel Osicki. W Tomaszowie w wyścigu juniorów zajął dziewiąte miejsce.

W gronie młodzików wygrał bezapelacyjnie Kamil Markowski z częstochowskiego Scouta, a jego klubowy kolega - Marcin Bartolewski - był wśród juniorów ósmy.

Na podium stanął też Zbigniew Adamus z Błękitnych Marcar Koziegłowy, który w gronie elity minął linię mety na trzeciej pozycji.

7 grudnia "błotniacy" przenieśli się do Opoczna. W wyścigu kobiet tym razem triumfowała Marlena Pyrgies, tuż przed swoją siostrą. Osicki, podobnie jak dzień wcześniej, był ósmy.

O sporym pechu może mówić Kamil Markowski. Częstochowianin już po raz kolejny w tym sezonie miał defekt roweru i ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Najlepiej z zawodników z Koziegłów spisał się Adamus: był trzeci.

Marcin na podium

7 grudnia rozegrano też wyścig przełajowy o puchar burmistrza Głubczyc. W zawodach startowali kolarze Scouta. W grupie juniorów młodszych dobrze spisał się Marcin Bartolewski, który zakończył wyścig na trzeciej pozycji. Wśród juniorów Michał Nabiałek był czwarty, a Mariusz Królikowski - dziewiąty.