Dariusz Michalczewski zagra we Wrocławiu

PIŁKA NOŻNA. Szuflada Tiger Cup - Dariusz Michalczewski - były mistrz świata w boksie będzie jedną z gwiazdą świątecznego turnieju szóstek piłkarskich, który w sobotę zostanie rozegrany w hali AWF we Wrocławiu. Na parkiecie będzie można zobaczyć przedstawicieli świata polityki oraz gwiazdy sportu i telewizji
Ten wrocławski turniej szóstek piłkarskich ma wieloletnią tradycję. Wszystkie dotychczasowe mecze - rozgrywane w ramach tych zawodów - były niebywale zacięte i miały niesłychaną dramaturgię. A ich poziom sportowy mógł zadowolić każdego kibica, co nie powinno dziwić, gdyż w turnieju często uczestniczyli piłkarze z I i II lig oraz byli reprezentanci Polski.

W tę sobotę przedstawiciele różnych środowisk spotkają się we wrocławskiej hali AWF na stadionie Olimpijskim, aby walczyć w Świątecznym Turnieju Szóstek Piłkarskich. Niewątpliwie największa gwiazdą będzie Dariusz Michalczewski. Wielokrotny bokserski mistrz świata, ale równocześnie świetny showman oraz dobry piłkarz. Ale znanych postaci będzie znacznie więcej. Udział w turnieju zapowiedzieli również przedstawiciele polityki. W jednym z zespołów wystąpi poseł Platformy Obywatelskiej, właściciel koszykarskiego i piłkarskiego Śląska - Grzegorz Schetyna.

Na boisku kibice będą mogli zobaczyć gwiazdy także innych dyscyplin sportu. Swoimi umiejętnościami mają się popisywać: bokser Wojciech Bartnik, były świetny zapaśnik Józef Tracz, rajdowiec Tomasz Kuchar, kick bokser Mariusz Cieśliński i żużlowiec Sławomir Drabik. Swój udział w turnieju piłkarskim awizuje także gwiazdor telewizji Krzysztof Ibisz.

Oczywiście w tym turnieju nie zabraknie były i obecnych świetnych piłkarzy. W bramce jednej z drużyn stanie Janusz Jedynak, a w ataku wystąpi Janusz Kudyba. W akcji zobaczymy także: Waldemara Tęsiorowskiego, Marka Grabowskiego, Zbigniewa Mandziejewicza oraz trenera Śląska Wrocław Grzegorza Kowalskiego.

W turnieju udział weźmie osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy. Zespoły w grupach będą rywalizowały na zasadzie "każdy z każdym". Później rozpoczną się pojedynki finałowe. Po zakończeniu turnieju piłkarskiego zaplanowano konferencję prasową z udziałem Dariusza Michalczewskiego.

Turniej piłkarski rozpocznie się w sobotę o godz. 9.45.